Nuo pat pirmųjų laisvės varpo dūžių, nuo 1990 metų prasidėjo ir stalo teniso „Sidabros“ vardo taurės istorija Joniškyje. Nuo 1991 metų visi turnyrai tarptautiniai. Per trisdešimtmetį pas mus į svečius atvyko ne tik geriausi Lietuvos žaidėjai, bet ir įžymūs treneriai bei kiti svarbūs visuomenės sporto ir politikos veikėjai. Netrūko ir svečių iš įvairių užsienio šalių. Bet vis tik brangiausi yra artimiausi kaimynai. Šį kartą vėl pas mus parungtyniauti atvyko Latvijos stalo teniso federacijos prezidentė Ina Jozepsonė, kuri jau aštuonis kartus buvo šių taurės varžybų nugalėtoja ar prizininkė. Kovinga prezidentė ir šiame turnyre pademonstravo puikų žaidimą ir moterų grupėje iškovojo I-ąją vietą, finalinėje dvikovoje nugalėjusi savo kraštietę Margaritą Judiną. Mums malonu, kad dėl III-iosios vietos tarpusavyje kovojo mūsiškės sesutės Justina ir Simona Rimkevičiūtės. Vis tik pranašesnė buvo Justina, kuri turi didesnę varžybų patirtį.

Vyrų grupėje joniškiečiams klojosi daug sunkiau. Nugalėtoju tapo svečias iš Kaliningrado Georgijus Rubinšteinas finale įveikęs vilnietį Vilių Samakaljevą. Mūsų geriausiam atstovui Romualdui Franckaičiui šį kartą plastikinis kamuoliukas nebuvo paklusnus, nes užimta tik X-toji vieta.

Komandų varžybose moterų grupėje „Sidabros“ komanda (Rugilė Ulpytė, Justina ir Simona Rimkevičiūtės) iškovojo II-ąją vietą, o nugalėtoja tapo Latvijos moterų komanda. Vyrų „Sidabros“ komanda (Večiaslavas Chakimovas, Henrikas Baltulis ir Gintautas Stasiulis) pelnė tik VII-tą vietą, o I-ąją iškovojo Rusijos stalo tenisininkai.

Šiame turnyre dalyvavo 70 (49 vyrai ir 21 moteris) žaidėjų iš Latvijos, Rusijos, Vilniaus, Mažeikių, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Jonavos, Akmenės, Kėdainių, Radviliškio, Kauno ir Joniškio krašto.

Nuotraukoje: turnyro dalyviai apžiūrėjo stalo teniso tema surengtą parodą

Nuotraukoje: turnyro nugalėtojai