2019 m. rugsėjo 14-15 d. Joniškio sporto centro bėgikai savo jėgas patikrino Kopyl mieste (Baltarusija). “Kopyl race” – tai tradicinės Baltarusijos Respublikos lengvosios atletikos trail bėgimo varžybos, kuriose varžėsi atletai ne tik iš visos Baltarusijos, bet ir iš užsienio. Tai puikiai organizuotas renginys labai įdomioje trasoje su stačiais, aukštais šlaitais bei kitomis dirbtinomis ir natūraliomis kliūtimis. Jau antrus metus iš eilės mūsų sportininkams šiose varžybose teko garbė atstovauti ne tik savo gimtąjį miestelį Žagarę, ne tik Joniškio rajoną, bet ir visą Lietuvą! Net 4 kartus skambėjo Lietuvos vardas, palydimas gausių baltarusių sirgalių plojimais ir palaikymu!

Varžybas pradėjo jauniausieji bėgikai, kur 1,5 km distancijoje su 6 nevaikiškomis kliūtimis sidabro medalį iškovojo Adrija Prokopenko (11-14 m merg. grupė), įveikusi trasą per lygiai 8 min! Toliau į trasą išbėgo 14-18 m vaikinai ir merginos. Čia jų “laukė” 5 km distancija su 17 dirbtinų ir natūralių kliūčių. Puikiai visas kliūtis įveikė Rusne Prokopenko, kuri merginų tarpe iškovojo aukso medalį. Rusnė distanciją įveikė per 37 min 41 sek ir daugiau kaip 5 min pagerino savo pernai metų šių varžybų rezultatą.  Net 6 min savo pernai metų rezultatą pagerino ir prizinę 5-ą vietą iškovojo Justas Stabrauskas (32 min 27 sek). Septintas šioje sunkioje distancijoje buvo Daniel Cerezuela (37 min 37 sek).

Varžybas vainikavo 8 km trail bėgimas su 22 kliūtimis. 41+ amžiaus grupėje  sidabro medalį laimėjo mokytojas Ruslanas Prokopenko (8 km – 44 min 58 sek), o absoliučioje įskaitoje iš 148 bėgikų jis finišavo 11-as.

Nuotraukoje: Adrija Prokopenko (antra iš kairės) ir Rusnė Prokopenko (1 vieta)