KOVOKIME SU KORUPCIJA KARTU

Atsakomybę už nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas nustato Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas: kyšininkavimą (225 str.), papirkimą (227 str.), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 str.).

Duodant kyšį (paperkant) ne tik pažeidžiama nustatyta valdymo tvarka, bet yra pažeidžiamas ir asmenų lygybės prieš įstatymą principas, kadangi tokiu atveju konkretus asmuo neteisėtai įgyja pranašumą prieš kitus asmenis. Baudžiamajame kodekse (BK) įvardyta, kad už kyšio ėmimą baudžiama griežčiau nei davimą. BK 225 straipsnyje nustatyta, kad asmuo, kuris ima kyšį, „baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų“, o duodantis kyšį – „baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“ (BK 227 str.).

Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą tik tada, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir jis, pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį, iki pranešimo apie įtarimą jam įteikimo apie tai pranešė teisėsaugos institucijai arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

Asmuo, manantis, kad jam ar jo artimam žmogui teiktos nekokybiškos paslaugos, susidūręs su galimai korupcinio pobūdžio teisės pažeidimu įstaigoje, gali kreiptis tiesiogiai į direktorių arba telefonu: 8 683 03019, ar el. paštu : joniskiosc@gmail.com.Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta, kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės išspręsti iškilusią problemą.

Įstaigoje atsakingas už korupcijos prevenciją ir kontrolės vykdymą  Tomas Aleknavičius.

Jūsų skambutis anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai.

Duodamas kyšį, darai nusikaltimą. Jei susidūrei su korupcija – pranešk STT. „Karštoji linija“ visą parą (8 5) 266 33 33, el. p. pranesk@stt.lt