Tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras „Visagino taurė 2010“

Kovo 6d. Visagine buvo surengtas tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras „Visagino taurė 2010“. Jame varžėsi 150 imtynininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Didelę konkurenciją imtynininkams iš Visagino, Vilniaus. Kauno, Panevėžio, Marijampolės, Anykščių ir Joniškio sudarė stiprūs varžovai iš Sovietsko (Rusija), Daugpilio, Rezeknės, Balvi miestų (Latvija).

Kovo 6d. Visagine buvo surengtas tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras „Visagino taurė 2010“. Jame varžėsi 150 imtynininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Didelę konkurenciją imtynininkams iš Visagino, Vilniaus. Kauno, Panevėžio, Marijampolės, Anykščių ir Joniškio sudarė stiprūs varžovai iš Sovietsko (Rusija), Daugpilio, Rezeknės, Balvi miestų (Latvija). Turnyras sulaukė didelio visaginiečių susidomėjimo. Sporto salė tiesiog buvo sausakimša aistringų vietinių sirgalių, kurie karštai palaikė saviškius. Nenuostabu, kad Visagino imtynininkai, nenorėdami nuvilti savų sirgalių laimėjo didžiąją dalį apdovanojimų.

Be iškovotų medalių neliko ir Joniškio sporto mokyklos imtynininkai. Trys trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai iškovojo medalius. Šauniai, tarp jauniausių (1998 g.m. ir jaun.), ėmėsi Matas Ošmiega (sv.kat. 53 kg), iškovojęs antrą vietą. Matas pogrupio varžybose lengvai įveikė  anykštėną ir latvį. Kovoje, dėl pirmos vietos Matas buvo labai arti pergalės. Pirmame kėlinuke joniškietis tiesiog užmėtė gražiais metimais kaunietį ir teisėjas sustabdė kovą. Antrame kėlinuke Matas užtikrintai pirmavo rezultatu 6:2, bet likus pusei minutės iki kėlinuko pabaigos, dėl patirties stokos, apmaudžiai suklydo. Varžovas tuo pasinaudojo ir išplėšė pergalę. Trečią vietą turnyre iškovojo Donatas Gudmonas (sv.kat. 41 kg), varžęsis tarp 1996-1997 m. gimusių imtynininkų. Donatas nusileido tik ryškiausiai šalies jaunučių imtynių žvaigždei, panevėžiečiui Kristupui Šleivai. Panevėžietis nepralaimi nei Lietuvoje, nei užsienyje. Džiugu, kad Donatas privertė panevėžietį kovoti pilna jėga. Joniškietis pats atliko vieną rezultatyvų metimą ir garbingai priešinosi abu kovos kėlinukus. Trečią vietą tarp  1993-1995m. gimusių iškovojo Denas Markūnas (sv.kat. 76 kg). Joniškietis atkaklioje kovoje pralaimėjo visaginiečiui Romui Fridrikui, kuris vėliau ir tapo turnyro nugalėtoju. Denas pirmą kėlinuką laimėjo užtikrintai, bet antrame ir trečiame truputėlį stipresnis buvo varžovas. Kovoje, dėl trečios vietos Denas kovojo su pajėgiu latviu. ŠĮ kartą Denas kovojo dar geriau. Pats nedarė klaidų, priversdamas klysti priešininką ir pelnytai nugalėjo.

Nuotraukoje turnyro Visagine prizininkai: Matas Ošmiega, treneris Rytis Keršys, Denas Markūnas ir Donatas Gudmonas .