Lietuvos Respublikos graikų-romėnų imtynių jaunių čempionatas

Kovo 13d. Klaipėdoje buvo surengtas Lietuvos Respublikos graikų – romėnų imtynių jaunių (1993-1996 g.m.) čempionatas. Jame kovojo virš šimto imtynininkų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Anykščių, Joniškio, Tauragės, Visagino, Kuršėnų ir Gruzdžių.

Puikiai čempionate kovojo Joniškio sporto mokyklos imtynininkai. Trims trenerio Ryčio Keršio auklėtiniams pavyko iškovoti medalius. Vaidotui Derviniui (sv.kat. 58 kg) varžybų pradžia buvo sunki. Joniškietis tik po atkaklios kovos įveikė truputį jaunesnį klaipėdietį. Antroje kovoje Vaidotas  įveikė, kitą joniškietį, Robertą Zablockį ir pateko į finalą. Finale Vaidotas užtikrintai laimėjo prieš anykštėną ir tapo Lietuvos čempionu. Beno Keršio (sv.kat. 63kg, 17 dalyvių) kelias link aukso medalio buvo labai nelengvas. Pirmoje kovoje Benas lengvai įveikė klaipėdietį. Antroje kovoje su vilniečiu Denisu Butylkinu joniškietis laimėjo abu kėlinukus (2:0, 2:1). Trečioje dar atkaklesnėje imtyje įveiktas anykštėnas Tomas Soblevskis (3:0, 1:4, 6:1). Kovoje, dėl pirmos vietos Benas susiėmė su tradiciškai pagrindiniu varžovu, vilniečiu Artūru Macijevskiu. Abu imtynininkai daugkartiniai šalies pirmenybių nugalėtojai. Vilnietis yra kovojęs ir Europos jaunių čempionate. Tai buvo pats atkakliausias čempionato finalas. Pirmą kėlinuką laimėjo joniškietis taškų santykiu 2:0, antrą laimėjo vilnietis 1:0. Lemiamą, trečiąjį kėlinuką 1:0 laimėjo Benas Keršys ir pelnytai iškovojo pirmą vietą. Gerai ėmėsi ir joniškietis Denas Markūnas (sv.kat. 76 kg), iškovojęs trečią vietą. Denas įveikė du varžovus, bet pralaimėjo būsimam čempionato nugalėtojui, visaginiečiui Romui Fridrikui. Joniškietis Donatas Petkevičius (sv.kat. 69 kg, 18 dalyvių) įveikė stiprius imtynininkus iš Anykščių ir Kauno. Vėliau jis pralaimėjo varžybų favoritams ir iškovojo aukštą penktą vietą. Kovas, dėl trečių vietų pralaimėję penktas vietas iškovojo Gvidas Jakūnas (sv.kat. 46 kg) ir Robertas Zablockis (sv.kat. 58 kg). Varžybų rezultatai parodė, kad joniškiečiai imtynininkai tebėra tarp stipriausių šalyje.

Nuotraukoje: iš kairės treneris Rytis Keršys, Lietuvos jaunių čempionai Benas Keršys, Vaidotas Dervinis ir trečios vietos laimėtojas Denas Markūnas.

Iš kairės treneris Rytis Keršys, Lietuvos jaunių čempionai Benas Keršys, Vaidotas Dervinis ir trečios vietos laimėtojas Denas Markūnas