Iš Bauskės parvežti keturi medaliai

Lapkričio 8-9 dienomis Bauskėje vyko tarptautinis stalo teniso turnyras Sporto centro “Memele” prizams laimėti. Jame varžėsi 91 dalyvis iš Latvijos ir Lietuvos, tarp kurių buvo ir 13 joniškiečių.

Lapkričio 8-9 dienomis Bauskėje vyko tarptautinis stalo teniso turnyras Sporto centro “Memele” prizams laimėti. Jame varžėsi 91 dalyvis iš Latvijos ir Lietuvos, tarp kurių buvo ir 13 joniškiečių. Pirmąją dieną kovojo patys jauniausi turnyro dalyviai pagal meistriškumą suskirstyti į dvi lygas.

I-oje lygoje Rokas Darbutas iškovojo aukštą prizinę III-iają vietą ir pasipuošė bronzos medaliu. Povilas Rimkevičius pelnė VI-tąją, Tadas Petraitis buvo VII-tas, o .Paulius Rimkevičius XX-tas.

II-oje lygoje žaidusi Simona Rimkevičiūtė iškovojo II-ąją vietą, tad jai mergaičių grupėje atiteko sidabro medalis. Malonu pasakyti, kad jos vikrus, žaismingas, uždegantis kitus žaidimas patraukė visų dėmesį ir kiekvieną jos tašką lydėjo aplodismentai. Ją entuziastingai palaikė ko ne visa salė. Čia Marijus Jučinskas užėmė V-tąją, o Karolina Ponelytė VI-tają vietas. Tai buvo labai naudingas turnyras mūsų jauniausiems sportininkams, kurie kovojo su tokio pat amžiaus latvių žaidėjais ir suprantama, – sėmėsi geros naudingos varžybų patirties.

Kitą dieną dėl apdovanojimų buvo kovota jau suaugusiųjų grupėje. Tarp 27 dalyvių startavo ir šeši joniškiečiai. Pamiršęs vakarykštes nuoskaudas patirtas Alojoje Romualdas Franckaitis Bauskėje žaidė kaip naujai gimęs. Jis įveikė visus 5 pogrupio ir tris finalinio 12-tuko varovus bei iškovojo I-ąją vietą. Reikia pasakyti, kad jam kelią bandė pastoti varžovai iš įvairių Latvijos miestų, tačiau šiandien aiškiai matėsi mūsiškio pranašumas. Žiūrovai turėjo galimybę pasigėrėti jo dvikovomis su gausybė aukštų žvakių, puikiais padavimais ir abipusėmis kontratakomis. Kad ir pvz. su trečią vietą užėmusiu rygiečiu Mariu Ciruliu pusfinalyje mūsiškis sužaidė 3:2 (8;-4;-7;8;9). Bet finale Romualdas buvo visai kitoks – “negailestingas”, nes nerizikavo ir kovojo labai rimtai, nesuteikdamas varžovui jokių vilčių, tad nesunkiai laimėjo prieš labai patyrusį žaidėją Roaldsą Cildermanį 3:0 (7;6;5).

Justina Rimkevičiūtė taip pat galėjo būti pirma tarp moterų. Ji finale dėl I-os vietos varžėsi su rygiete Ieva Martane. Justina jai pralaimėjo po pakankamai atkaklios kovos, nors ir pasekmė 0:3 (-9;-9;-7), tad ji užėmė II-ą vietą bei pasipuošė sidabro medaliu. Norisi dar pažymėti, kad šiame turnyre gerai sužaidė STK “Sidabra” atstovas Gintautas Stasiulis, kuris netikėtai iškovojo net VII-tą vietą, labiausiai nustebindamas pats save. Šioje grupėje žaidęs Rokas Darbutas buvo 18-tas, o Kristupas Žemeckas – 26-tas. Belieka tik pasidžiaugti sėkmingu mūsų stalo teniso atstovų pasirodymu Latvijoje. Tiek su Alojos, tiek su Bauskės miestų stalo teniso Sporto centrų vadovais ir treneriais susitarta ir toliau taip gražiai bendradarbiauti, atvykstant vieniems pas kitus ir padedant vieni kitiems tobulėti.

Nuotraukoje: Joniškio komanda su mokytoju R. Franckaičiu