STALO TENISO NAUJIENOS

Lenkijoje tik mokėsi iš stipresnių, o Latvijoje iškovojo pirmąją vietą…

Visai neseniai Sporto centro auklėtinis Romualdas Franckaitis su Lietuvos jaunių rinktine buvo išvykęs į atvirą Lenkijos jaunių čempionatą, kuris vyko Vladislavovo mietse ir kuriame žaidė geriausi pasaulio jauniai nuo Brazilijos iki Japonijos. Šiose labai aukšto lygio varžybose lietuvaičiams nepavyko patekti į stipriausiųjų gretas tiek asmeninėse, tiek komandinėse varžybose.

Asmeninėse varžybose tarp 99 dalyvių (23 pogrupiai) Romualdas kovojo su Danijos, Švedijos, Japonijos, Moldavijos atstovais. Galutinė jo vieta 33-64. Dvejetų varžybose (51 pora) Romualdas su vilniečių Agniu Kačerausku žaidė su švedų pora ir gana lygioje dvikovoje jiems pralaimėjo 1:3 (9;8;-9;11) bei iškrito iš tolimesnių varžybų.

Komandinėse varžybose žaidė 24 komandos. Jaunių rinktinė, kurios sudėtyje žaidė šiaulietis Benas Skirmantas, Romualdas Franckaitis ir jau minėtas Agnius Kačerauskas (5 pogr.) žaidė prieš I-mąją lenkų rinktinę ir pralaimėjo 0:3. Joniškiečiui teko varžytis su pačiu stipriausiu lenku žaidėju Patryk Zatovka, kuriam tinkamai pasipriešino tik antrą setą, kai pirmavo 6:1, bet po to “sėdo” ir pralaimėjo 7:11. Antrame komandiniame susitikime su jungtinės sudarytos rinktinės iš IND-SLO-SWE žaidėjų atstovais buvo pralaimėta taip pat 0:3. Romualdui teko žaisti su slovėnu Kozul Deni. Apylygėje dvikovoje mūsiškiui matomai pritrūko drąsos ir pasitikėjimo savimi, tad varžovas laimėjo.

Kaip ten bebūtų yra labai gerai, kad joniškietis žaidė su labai stipriais varžovais ir pamatė savo trūkumus bei įsitikino kiek daug dar trūksta, kad pasivyti pasaulio geriausius. Bėda ta, kad mes savo namuose neturime tinkamų partnerių treniruotis, kurių pagalba galėtume greičiau kelti savo meistriškumą.

Nuotraukoje (centre):  Romualdas Franckaitis

XXX

Akmenėje buvo surengtas II-asis tarptautinis moksleivių turnyras skirtas mokytojui-treneriui A.Karveliui atminti. Jame dalyvavo 6 sporto centro auklėtiniai: J.Rimkevičiūtė, S.Rimkevičiūtė, R.Indrišiūnas, V.Janušas, Paulius ir Povilas Rimkevičiai ir gana sėkmingai pasirodė.

Mūsų jaunoji S.Rimkevičiūtė (tarp 9) iškovojo II-ąją vietą ir pasipuošė sidabro medaliu. Berniukų tarpe jos broliai Povilas (tarp 16) užėmė VI-ąją, o Paulius XI-ąją vietas.

Vyresnių mergaičių tarpe Justinai Rimkevičiūtei lygių varžovių lyg ir neturėjo, tad ji pelnė nugalėtojos taurę. Ričardas Indrišiūnas (tarp 24) iškovojo III-iąją vietą.

XXX

Lietuvos veteranų 40-osiose asmeninėse pirmenybėse Kaune, Sporto centro treneris R.Franckaitis vienetų varžybose užėmė V-ąją vietą, o dvejetų varžybose iškovojo du sidabro medalius, – Vyrų dvejetų rungtyje žaisdamas kartu su kauniečiu Antoniju Kondratu ir mišrių dvejetų rungtyje su klaipėdiete Janina Gedgaudiene.

XXX

Lietuvos Jaunučių (2002 m.) komandinėse-asmeninėse pirmenybėse Vilniuje žaidė broliai Paulius ir Povilas Rimkevičiai. Komandinėse varžybose jie liko X-oje vietoje, o asmeninėse varžybose pasiekimai tokie: Povilas – 12-tas, o Paulius – 32-ras.

XXX

Dobelės mieste Latvijoje vyko VII-asis stalo teniso įžymaus veikėjo Vila Gūtmana atminimui skirtas tarptautinis turnyras, kuriame žaidė 38 dalyviai.

Keturi Sporto centro stalo tenisininkai dalyvavo šiame turnyre ir užėmė sekančias vietas – Romualdas Franckaitis iškovojo I-ąją vietą, o Rokas Darbutas 31-ąją. Justina Rimkevičiūtė tarp moterų iškovojo II-ąją vietą, o jos jaunoji sesutė Simona V-tąją.

XXX

Joniškiečio stalo teniso veterano Juozo Žemėno atminimo taurės turnyre žaidė 18 dalyvių. Turnyre žaista trijose meistriškumo grupėse. Pirmoje meistriškumo grupėje prizininkų eilutė tokia – j. Romualdas Franckaitis, Justina Rimkevičiūtė ir treneris Romualdas Franckaitis. Antroje grupėje – Rokas Darbutas, Povilas Rimkevičius ir Simona Rimkevičiūtė, o trečioje (pradedančiųjų) – Arminas Tamašauskas, Emilija Laurinavičiūtė ir Viltė Stankevičiūtė.

XXX

Šiomis dienomis į 9 dienų tarptautinę stalo teniso stovyklą į Šalčininkus yra išvykę keturi sportininkai – Romualdas Franckaitis, Justina Rimkevičiūtė, Rokas Darbutas ir Tadas Petraitis. Ši vasara mūsų stalo tenisininkams žada būti turtinga įvairiais renginiais taip pat. Jie keliaus varžytis į Estiją, pas mus Joniškyje liepos 5-6 dienomis vyks Baltijos šalių Jaunių TOP – 10 turnyras. Po jo vėl bus stovyklaujama ir liepos 11-20 dienomis Lietuvos Jaunių rinktinės narys R.Franckaitis vyks į Italiją į Europos Jaunių čempionatą.

Na, o Joniškio „Saulės“ mokykloje kasdien (su nedidelėmis pertraukomis liepos mėnesį) visą vasarą vyks treniruotės ir stalo teniso stovyklos taip pat, todėl maloniai kviečiame šios sporto šakos mylėtojus prisijungti prie mūsų, kurie nori prasmingai ir naudingai praleisti savo laisvalaikį prie žaliųjų stalų..