STALO TENISO NAUJIENOS

Šiauliuose pelnyti du prizai

Sausio 17 d. Šiauliuose buvo surengtas įžymios stalo teniso trenerės Julijos Urbšienės atminimo taurės turnyras. Tarp (2005 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje) gausaus būrio mergaičių puikiai pasirodė mūsų Sporto centro atstovė Simona Rimkevičiūtė, kuri užtikrintai įveikė visas varžoves ir iškovojo I-ąją vietą bei buvo apdovanota aukso medaliu, diplomu ir dovana. Toje pačioje amžiaus grupėje berniukų tarpe malonią staigmeną pateikė ir „Saulės“ trečiokas Marijus Jučinskas. Jis tarp 20 varžovų nustebinęs daugelį dalyvaujančių turnyre, pralaimėjęs tik vieną susitikimą atstovui iš Kauno užėmė antrąją vieta ir buvo apdovanotas sidabro medaliu, diplomu ir dovana.

LSTA Taurės turnyre pelnyta prizinė vieta

Sausio 18 d. Lietuvos stalo teniso asociacijos rengiamas LSTA taurės turnyro III-etapas vyko Mažeikiuose. Jame dalyvavo 43 vyrai ir 11 moterų. Mūsų Sporto centro atstovų buvo du – Romutis Franckaitis ir Justina Rimkevičiūtė. Gerai moterų grupėje pasirodė Justina, kuri užėmė III-iąją prizinę vietą ir pelnė piniginį prizą. Ji į priekį praleido tik panevėžietę Liną Martinkę ir šiaulietę Vanesą Ražinskytę. Na, o Romutis vyrų grupėje šį kartą pasirodė kiek kukliau. Jis iškovojo visai neblogą VIII-taja vietą tarp pajėgių varžovų..

“Saulė” išaiškino savo čempionus

Sausio 21 d. “Saulės” mokykla surengė asmeninės stalo teniso pirmenybė. Finale kovojo 12 (7 B ir 5M) žaidėjų.

Puikiai žaidė 3c klasės mokinys Marijus Jučinskas, kuris tapo savo mokyklos čempionu, aplenkęs savo klasioką Natanaelį Kaukėną ir ketvirtoką Nedą Gasiulį. Šie jauni žaidėjai negailestingai skriaudė net devintokus… Mergaičių tarpe Karolina Ponelytė buvo pirma, aplenkusi Agnę Jonušaitę ir Simoną Stupuraitę.

Rajono mokyklų komandos kovojo dėl kelialapių

Sausio 22 d. Sporto centras surengė Rajono mokyklų komandų pirmenybės, kurios varžėsi dėl kelialapių į Olimpinio Festivalio zonines varžybas. Dėl kelialapių kovojo trijų mokyklų M.Slančiausko, Žagarės ir „Saulės“ stalo tenisininkai. Pirmąją vietą Berniukų grupėje iškovojo. M.Slančiausko progimnazijos rinktinė. (Rokas Darbutas, Tadas Petraitis, Paulius ir Povilas Rimkevičiai), o mergaičių grupėje.- „Saulės“ pagrindinės mokyklos komanda (Karolina Ponelytė, Simona Stupuraitė, Žiedūnė Jasaitytė ir Agnė Jonušaitė).

Jaunimo čempionate iškovotas bronzos medalis

Sausio 24 d. Lietuvos Jaunimo stalo teniso čempionatas vyko „Saulės“ mokyklos sporto salėje Joniškyje. Jame kovojo 32 (16B+16M) geriausi mūsų šalies jaunieji žaidėjai. Joniškiečiai Romutis Franckaitis ir Justina Rimkevičiūtė dėl patekimo į čempionatą privalėjo kovoti atrankos turnyre tarp rajonų atstovų Jonavoje. Jiems abiems pavyko savo svajones įgyvendinti. Jonavoje Romutis užėmė I-ąją, o Justiną – II-ąją vietas.Be to, mums joniškiečiams atsirado galimybė turėti dar daugiau dalyvių, nes Klaipėda į čempionatą atsiuntė tik vieną žaidėją iš keturių. Tad Jaunimo čempionate pirmą kartą atsirado galimybė žaisti Domui Samulioniui, Rokui Darbutui ir Simonai Rimkevičiūtei.

Galima pasidžiaugti, kad čempionate visai neblogai atrodė mūsų abu geriausieji Sporto centro auklėtiniai. Galima pasakytu, kad jiems tiesiog pritrūko sportinės laimės varžytis dėl prizinių vietų. Romutis iškovojo VII-ąją, o Justina IX-ąją vietas. Štai pavyzdžiui, – Romutis pastaruoju laiku (Mažeikiuose ir Jonavoje) buvo įveikęs jonavietį Mantą Bureiką net du kartus, o dabar, matomai tikėdamas, kad vėl laimės apsiriko ir pralaimėjęs minėtam žaidėjui prarado galimybę kovoti dėl aukštesnės vietos. Na, o Justinai patekti ant pakylos “sutrukdė” kaišiadorietė Evelina Staknevičiūtė, kuri ir Jonavoje Justina buvo įveikusi finaliniame susitikime.

Tačiau vaikinu dvejete Romutis žaisdamas poroje su jau minėtu Mantu Bureika iškovojo bronzos

medalį ir jiems labai nedaug trūko, kad varžytųsi dėl aukštesnės prabos medalių, bet .laimėję pirmus du setus, „sugebėjo“ pralaimėti tris setus iš eilės Rimo Lesivo (Jonava) ir B.Skirmantuo (Šiauliai) duetui, tad beliko džiaugtis ir bronza.

Merginų dvejete Justina su savo mažaja sesute Simona pralaimėjo šiauliečių porai ir liko tarp 9-16 vietos..

Mišriame dvejete Romutis žaidė su vilniete Egle Orlovaite ir jų veržimasi tolyn ketvirtfinalyje sustabdė būsimų nugalėtoju kauniečių pora Ignas Navickas su Ugne Baskutyje tad likta tarp 5-8 vietas užėmusių porų. Toje pačioje vietoje liko ir Justina žaidusi su tuo pačiu M.Bureika. Jiems taip pat nedaug trūko, kad būtų įveikta panevėžiečių P.Gūros ir E.Satkevičiūtės pora, deja, pirmų dviejų laimėtų setų nepakako, o rezultats toks 2:3 (8;7;-5;-8;-8).

Kaip ten bebūtų, bet laimėtu bronzos medaliu vaikinų dvejete mes galime visi pasidžiaugti.