Trys joniškiečiai – Lietuvos čempionai!

Lapkričio 6 d. Šiauliuose buvo surengtos Lietuvos mokinių – jaunių graikų – romėnų imtynių pirmenybės. Jose varžėsi 1993-1995 m. gimę imtynininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Anykščių, Joniškio, Tauragės, Visagino, Kuršėnų ir Gruzdžių. Trys joniškiečiai – Lietuvos čempionai!

Puikiai kovojo Joniškio sporto centro imtynininkai (treneris Rytis Keršys), pirmenybėse iškovoję tris pirmas ir dvi antras vietas. Lietuvos čempionu tapo Gvidas Jakūnas (sv.kat. 50 kg) finalinėje imtyje ant menčių paguldęs anykštėną. Benas Keršys (sv.kat. 69 kg) įtikinamai įveikė visus varžovus. Per keturias laimėtas imtis Benas neleido varžovams iškovoti nei vieno taško. Mažiausiu skirtumu 2-0 (5:0, 3:0) kovoje dėl pirmos vietos įveiktas marijampolietis Aivaras Ruočkus. Benas Lietuvos čempionu tapo jau šeštą kartą. Nudžiugino buvęs Beno treniruočių partneris Denas Markūnas (sv.kat. 85 kg). Denas nuo rugsėjo vėl treniruojasi Kaune. Lietuvos nusipelniusio trenerio Vido Paleckio auklėtinis pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu. Kovoje dėl patekimo į finalą Denas susiėmė su šių metų Europos jaunių čempionato devintos vietos laimėtoju visaginiečiu Romu Fridriku. Iki šiol Denas nei karto nebuvo įveikęs visaginiečio, bet šįsyk joniškietis akivaizdžiai buvo stipresnis. Trečiame kėlinuke savo varžovą Denas paguldė ant menčių. Kovoje dėl pirmos vietos Deno varžovu buvo joniškietis Simonas Kuzma. Nors Simonas atkakliai priešinos, taškais laimėjo labiau patyręs Denas. Simas pirmą kartą iškovojo Lietuvos pirmenybių medalį. Antrą vietą iškovojo ir Robertas Zablockis (sv.kat. 58 kg). Robertas kovoje dėl patekimo į finalą lengvai įveikė anykštėną. Finalinę kovą joniškietis pralaimėjo tris kart Europos jaunių čempionatų dalyviui Rūteniui Uginčiui iš Klaipėdos.

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Simonas Kuzma, Robertas Zablockis, Benas Keršys, Gvidas Jakūnas, treneris Rytis Keršys ir Denas Markūnas.