Lietuvos imtynių čempionatas Kaune

Balandžio 25-26 d. Kaune buvo surengtas Lietuvos imtynių čempionatas. Pagrindinėse šalies varžybose varžėsi 66 graikų – romėnų, ir 63 laisvųjų imtynių meistrai bei 47 moterų imtynių stiliaus atletės.

Joniškiui atstovavo septyni sporto centro ir imtynių sporto klubo „Kova“ imtynininkai. Jie tradiciškai varžėsi graikų – romėnų imtynių varžybose. Trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai čempionate ėmėsi labai gerai. Tokio rango varžybų debiutantai broliai – dvyniai Donatas ir Darius Gudmonai (sv. kat. iki 66 kg, 8 dalyviai) iškovojo čempionato medalius. Jau pirmame varžybų rate, burtams lėmus broliai kovojo tarpusavyje. Jų dvikovoje nugalėjo Donatas. Sekančioje imtyje Donatas aiškia taškų persvara įveikė patyrusį ir tituluotą anykštėną Tomą Sobolevskį. Donatas pateko į finalą ir užsitikrino sidabro medalį bei suteikė šansą broliui Dariui kovoti dėl trečiosios vietos. Imtyje dėl bronzos medalio Darius lengvai įveikė jau minėtą anykštėną ir pelnytai iškovojo trečiąją vietą. Donatas dėl aukso medalio ėmėsi su Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniu, pastarųjų dviejų čempionatų nugalėtoju, Europos jaunių penktos vietos laimėtoju Justu Petravičiumi. Donatas kovojo drąsiai, labai stengėsi, bet trečius metus paeiliui Lietuvos čempiono vardą iškovojo labiau patyręs varžovas. Donato iškovotas sidabro medalis – didelis pasiekimas. Gerai kovojo buvęs sporto centro auklėtinis Benas Keršys (sv. kat. iki 85 kg, 10 dalyvių ). Benas studijuoja VGTU. Daugiau dėmesio skiria mokslams, bet randa laiko ir treniruotėms. Jau pirmoje imtyje Benas turėjo pripažinti tituluoto kraštiečio Laimučio Adomaičio pranašumą. Laimutis prieš kelias savaites Europos čempionate iškovojo septintąją vietą. Vėliau Laimutis įveikė visus priešininkus ir eilinį kartą iškovojo Lietuvos čempionato aukso medalį. Benas kovoje dėl trečios vietos užtikrintai įveikė anykštėną Giedrių Valeiką ir trečią kartą tapo Lietuvos čempionato prizininku. Dėl bronzos medalių kovojo Mantas Vitkus (sv. kat. iki 80 kg, 9 dalyviai) ir Deividas Gudmonas (sv. kat. iki 85 kg). Šį kartą varžovai buvo stipresni. Manto priešininku pirmame rate buvo olimpinis prizininkas Aleksandras Kazakevičius, kuris eilinį kartą tapo Lietuvos čempionu. Finale Aleksandras palaužė buvusio joniškiečio Juliaus Matuzevičiaus pasipriešinimą. Julius pasipuošė sidabro medaliu.

Čempionate dominavo joniškiečiai šiuo metu sportuojantys Vilniuje ir Kaune. Lietuvos čempionais tapo Andrius Putna (sv. kat. iki 75 kg, 10 dalyvių) ir Vilius Laurinaitis (sv. kat. iki 98 kg, 9 dalyviai). Sidabro medalį iškovojo Aldas Lukošaitis (sv. kat. iki 98 kg). Pasaulio jaunimo čempiono Viliaus Laurinaičio ir pasaulio jaunimo vicečempiono Aldo Lukošaičio finalinė kova baigėsi lygiosiomis 3:3. Tačiau pergalę Viliui nulėmė tai, kad jis paskutinysis pelnė taškus. Iš viso joniškiečiai čempionate iškovojo aštuonis medalius.

Nuotraukoje (iš kairės): Lietuvos imtynių čempionate medalius iškovoję Donatas Gudmonas, Benas Keršys, Darius Gudmonas ir jų treneris Rytis Keršys