Mažeikiuose septintą kartą vyko bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „Bėgame už laisvę“ ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Bėgimas vyko centrinėmis Mažeikių gatvėmis. Trumpojo rato ilgis siekė 1200 m, o ilgesniojo – 3.333 km. Į šias varžybas susirinko gausus (kasmet vis didėjantis) būrys bėgikų iš visos Lietuvos. Varžybose startavo ir Joniškio sporto centro lengvaatlečiai. Jaunesnieji dalyviai bėgo 200 ir 1200 m, o vyresnieji – 3,3 ir 10 km. Trumpiausią 200 m nuotolį labai sėkmingai įveikė Matas Veikalas, kuris tarp gausaus jauniausiųjų bėgikų būrio iškovojo sidabro medalį, taurę ir rėmėjų įsteigtų prizų. Tik keletą sekundžių iki bronzos medalio pritrūko Martynui Juciui (2007-2008 m. g. berniukų grupėje), startavusiam 1200 m distancijoje. Martynas atbėgo ketvirtas.
10 km distancijoje (2004 m. g. ir jaunesnių merginų grupėje) aukso medalį, taurę ir rėmėjų prizus iškovojo Adrija Prokopenko.
Bėgimo dalyviams, kirtusiems finišo liniją, buvo įteikti originalūs atminimo medaliai su šventine bėgimo simbolika. Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteikti medaliai, originalios nugalėtojo statulėlės ir rėmėjų prizai. Dalyviai galėjo pasivaišinti karšta arbata ir kareiviška koše.

Nuotraukoje (iš kairės): Matas Veikalas ir Adrija Prokopenko