Atviras graikų – romėnų imtynių čempionatas Liepojoje (Latvija)

Lapkričio 30 d. Joniškio sporto centro ir sporto klubo „ KOVA“ imtynininkai varžėsi Latvijoje, Liepojos atvirame graikų – romėnų imtynių čempionate. Jame varžėsi virš šimto imtynininkų iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos.

Penki joniškiečiai iškovojo medalius. Maloniai nustebino tarp suaugusiųjų varžęsis Mantas Vitkus (sv. kat. iki 84 kg). Mantas reguliariai sportuoja ir padeda treniruotis vyresniems sporto centro imtynininkams. Pirmus du priešininkus iš Kauno ir Liepojos joniškietis įveikė jau pirmuose kėlinukuose. Matyt varžovai tinkamai neįvertino joniškiečio. Kovoje, dėl pirmos vietos Mantas nusileido Latvijos čempionato prizininkui Aleksejui Michailovui iš Adaži ir iškovojo antrąją vietą. Likusius keturis medalius iškovojo trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai. Vėl gerai ėmėsi broliai – dvyniai Donatas ir Darius Gudmonai (abu sv. kat. iki 69 kg). Tarp jaunių ( 1997 – 1999 m. gimusiųjų) jiems nebuvo lygių. Broliai įveikė po du priešininkus ir kovojo finale. Gražioje kovoje nugalėjo Donatas ir tapo varžybų nugalėtoju,o Dariui atiteko antroji vieta. Tarp vaikų (2000 – 2002 m. gimusiųjų) bronzos medalius iškovojo Adomas Grigaliūnas ( sv.kat. iki 35 kg ) ir Ignas Paulavičius ( sv. kat. iki 54 kg ). Abu jaunieji imtynininkai pademonstravo gerą techniką ir treniruotumą. Adomas iškovo dvi pergales ir kartą pralaimėjo, o Ignas įveikė tris priešininkus bei nusileido Lietuvos čempionui iš Kauno. Penktas vietas iškovojo Paulius Grigaliūnas (sv.kat. iki 35 kg) ir Antanas Janušas (sv.kat. iki 54 kg).

Dar vieną medalį iškovojo buvęs sporto centro auklėtinis Dalius Adomaitis (sv. kat. iki 74 kg)kuris varžėsi tarp suaugusiųjų. Dalius šiuo metu studijuoja Kaune, LSU. Būsimasis treneris įveikė šiaulietį ir klaipėdietį. Kovoje dėl pirmos vietos Dalius pralaimėjo Latvijos čempionato prizininkui Jevgenijui Kolcovui iš Liepojos bei iškovojo sidabro medalį.

Nuotraukoje (iš kairės): Donatas Gudmonas, Ignas Paulavičius, Mantas Vitkus, Adomas Grigaliūnas, Darius Gudmonas, treneris Rytis Keršys.