Spalio 4 dieną Joniškio sporto centro lengvaatlečiai bėgo Kretingoje, kur vyko V-asis (jubiliejinis) Šv. Pranciškaus taurės bėgimas. Apie 600 dalyvių čia susirinko vedami kilnaus tikslo – už bėgimo registraciją surinktos lėšos bus skiriamos Kretingos rajono labdaros organizacijos valgykloje “Rūpestėliai” besilaikantiems asmenims. Varžybose sportininkai savo jėgas išbandė keturiuose nuotoliuose: 400 m vaikų bėgimas, 3 km, 5 km arba 10 km distancijose. 3 km distancijoje (absoliučioje įskaitoje tarp moterų ir savo 2005-2006 m. grupėje) auksà iškovojo Adrija Prokopenko (12 min 07 sek). Tarp vyrų 3 km distancijoje auksą iškovojo Karolis Laukutis (10 min 28 sek), Aivikas Gricius laimėjo sidabrą (11min 11 sek). 400 m vaikų bėgime sidabro medalį laimėjo Saule Kragaitė, Danielius Gricius finišavo ketvirtas! 5 km distancijoje asmeninį geriausią rezultatą pasiekė ir bronzos medalį tarp moterų iškovojo Rusne Prokopenko (23 min 59). Visi finišavę dalyviai buvo apdovanoti proginiais medaliais, o nugalėtojai ir prizininkai dar papildomai – taurėmis, diplomais ir pakvietimais į “Atostogų parką” (Palangoje).
Šis bėgimas yra vienintelis Lietuvoje, išskirtinai akcentuojantis socialinių problemų viešinimą ir pagalbos galimybes bendruomenės nariams.
Renginio šūkis: “Nebėk nuo problemos, bėk maratoną!”