Solidus “Sidabros” taurės turnyras

Rugsėjo 12 – 13 dienomis mūsų mieste vyko jau XXVI-asis Tarptautinis stalo teniso turnyras “Sidabros” klubo taurėms laimėti, kuriame dalyvavo 73 (53 vyrai ir 20 moterų) dalyviai

Rugsėjo 12 – 13 dienomis mūsų mieste vyko jau XXVI-asis Tarptautinis stalo teniso turnyras “Sidabros” klubo taurėms laimėti, kuriame dalyvavo 73 (53 vyrai ir 20 moterų) dalyviai Latvijos (Mazsalacos, Bauskės, Dobelės, Rygos), Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Kybartų, Telšių, Mažeikių, Radviliškio, Kėdainių, Akmenės, Kuršėnų, Kelmės, Žagarės, Skaistgirio ir Joniškio. Mūsų varžybas savo dalyvavimu pagerbė daugkartiniai Lietuvos stalo teniso čempionai, kaip: Andželika Petrauskienė, Violeta Vitkauskienė, Aistė Macaitė, Audrius Kačerauskas, Kęstutis Žeimys, broliai Arnoldas ir Tonetas Domeikos, Monika Tamulionytė bei kiti. Aidarymo šventėje buvo pasveikinti ne tik turnyro dalyviai, bet ir mūsų tituluočiausi žaidėjai Monika Tamulionyte ir Andrius Kapitančukas jų jungtuvių proga, kuriems įteikta buvo kuršėniškio meistro Stasio Koveros padarytą amžina ir neduštanti akmeninė raketė su jų vardais.

Komandų varžybose Vyrų grupėje tarp 14 komandų.nugalėtoja tapo jungtinė „Geri“ (Kybartai, Kaunas ir Kelmė) komanda, aplenkusi Mažeikių „Vijurko“ –1 ir Klaipėdos “Fortūnos” komandas.

Mūsų komanda „Šiaurės vartai“ (R.Franckaitis, D.Jakovlevas ir V.Chakimovas) savo pogrupyje įveikė „Vijurką“ – 2 (Mažeikiai) 3:1, „Mūsą“ (Bauskė) 3:0 ir pralaimėjo Masalacos „Salacai“ 2:3: Paskui finalo pirmame rate, kovojant su “Fortūna” iš Klaipėdos teko patirti kitą pralamėjimą pasekme 2:3. Po to dar kartą pralaimėję “Salacai” 2:3 liko šešti. Kitos mūsų vyrų komandos SC – 1 (M.Petraitis, D.Samulionis ir M.Jučinskas), SC – 2 (Povilas ir Paulius Rimkevičiai su L.Andruliu) ir “Olimpietis” (M.Mikolaitis, L.Zaranka ir V.Keturakis) tik mokėsi iš stipresnių…

Moterų komandų varžybose mums sekėsi daug geriau.. Mūsų “Šiaurės vartų” komandai (M.Tamulionytei, J.Rimkevičiūtei ir A.Macaitei) atiteko II-oji vieta. Buvome labai arti pirmos vietos, tik apmaudu, kad lemiamoje dvikovoje prieš daugkartinę šalies čempionę “Etnos:” (Klaipėda) komanda pralaimėjome. Paskutiniame susitikime, esant mačo pasekmei 2:2 Justina labai atkaklioje ir permainingoje dvikovoje buvo priversta pripažinti labai patyrusios V.Vitkauskienės pranašumą pralaimėdama jai minimalia pasekme 2:3 (9;-9;6;-6;10). Kita mūsų “Sidabros” komanda {S.Rimkevičiūtė, V.Eriksonė ir L.Našlėnienė}gana netikėtai iškovojo III-iąją vietą. Jos paskutiniame susitikime įveikė būsimą AL „Mažosios raketės“ (Akmenė) komandą {A.Gerčiūtė, P.Prelgauskaitė ir V.Ruginytė) rezultatu 3:2. Na, o “Olimpietis” (Skaistgirys) mergaičių komanda (G.Končiūtė, E.Urbonaitė ir U.Borisaitė) tokio aukšto lygio varžybosė sėmėsi gerosios patirties.

Asmeninėse varžybose vyrų tarpe dėl apdovanojimų kovojo 34 žaidėjai. Dėl nugalėtojo vardo kovojo Lietuvos čempionai K.Žeimys (Kybartai) ir A.Kačerauskas.(V) Gražioje tarpusavio dvikovoje nugalėtoju tapo K.Žeimys santykiu 3:2 privertęs pasiduoti savo varžovą. Trečiu liko T.Domeika (Mažeikiai), kuris pasekme 3:1 įveikė kaunietį Edviną Tamošiūną..

Na, mūsų lyderiui Romualdui Franckaičiui tiesiog pritrūko sportinės laimės žaidžiant su galingais varžovais. Jis žaisdamas su labai patyrusiu meistru A.Kačerausku pralaimėjo 1:3 (-5;6;-8;-10). Romualdas neišlaikė turimos persvaros trečiame sete (pirmavo 8:6) ir ketvirtame (buvo 7:3; 8:4: 10:8 ir 10:12!!!), tad jo galutinė vieta 8-ta. Kiti mūsų žaidėjai užėmė tokias vietas, – V.Chakimovas 17, J.Rimkevičius 21, Po.Rimkevičius 26, M.Jučinskas 28, Pa.Rimkevičius 30, L.Zaranka 31 ir V.Keturakis 32.

Moterų tarpe tarp 11 dalyvių geriausiai žaidė viešnia iš Vilniaus A.Macaitė aplenkusi A.Petrauskienę ir mūsiškę M.Tamulionytę.J.Rimkevičiūtė liko V-je, o jos sesutė Simona VIII-ta.

Gausus buvo dovanų stalas. Puikios taurės, medaliai, diplomai ir piniginiai prizai buvo įtekti nugalėtojams ir prizininkams. Apdovanojimų kraitelę pasipildė ir šeimininkai. Namuose liko dvi spindinčios taurės, o Monika į Vilnių išvažiavo su bronzos medaliu.

Ir taip dar vienas gražus renginys įsirašė į mūsų krašto stalo teniso istoriją.

Nuotraukoje: turnyro dalyviai

Nuotraukoje (iš kairės): R. Franckaitis, S. Rimkevičiūtė, M. Tamulionytė ir A. Kapitančiukas