STALO TENISO NAUJIENOS

Jonišietis tapo prizininku

Gruodžio 19 d. kvalifikacinis IV-asis naujo sezono turnyras vyko Akmenėje, kuriame varžėsi 29 mažosios raketės meitrai iš įvairių Žemaitijos miestų ir miestelių.

Sporto centro auklėtinis Romualdas Franckaitis tik pusfinalyje kiek nelauktai pralaimėjo mažeikiškiui Rimantui Lubiui minimaliu skirtumu 2:3 ir toliau begalėjo varžytis tik dėl III-ios vietos. Joniškietis paskutiniame susitikimei įveikęs Mantą Rimeikį (Mažeikiai) rezultatu 3:1 užėmė trečią vietą. Na, o Justiną Rimkevičiūtę galima pagirti – ji varžydamasi su vyrais atžingsniavo net iki penktosios vietos.

Iškovoti kelialapiai į superfinalą

Gruodžio 20 d. Lietuvos Rajonų komandų pirmenybės (2003 m. ir jaunesniems) vyko Jonavoje. Dalyvavo 10 berniukų ir 8 mergaičių komandos.

Mergaitės: S.Rimkevičiūtė, A.Janušaitė, E.Urbonaitė ir U.Borisaitė savo pogrupyje pralaimėjo Mažeikiams 0:3 Alytui 1:3 ir įveikė Šalčininkus 3:1 bei užėmė III-iąją vietą. Toliau kovodamos dėl V-tos vietos nugalėjo Vilkaviškį 3:1, Uteną 3:0 ir pelnė pelnė penktą vietą bei kelialapį į superfinalą

Berniukai: Paulius ir Povilas Rimkevičiai, N.Gasiulis ir M.Jučinskas siekė kelialapio į finalus taip pat. Jie savo pogrupyje pelnė III-iąją vietą įveikdami Lazdijus 3:0 ir Šalčininkus 3:1 bei pralaimėję Telšiams 0:3 ir Alytui 1:3. Toliau siekdami kelialapio jie nugalėjo Širvintas ir Jonavą po 3:0.

Galima pasidžiaugti abejomis mūsų komandomis, kurios žais superfinale.

Stipriausių 12–uke ir Justina

Gruodžio 20 d. LSTA pajėgiausių žaidėjų TOP -12 turnyre Kaune tarp 24 (12 B + 12 M) dalyvių kovojo ir Sporto centro auklėtinė Justina Rimkevičiūtė.

Reikia pasidžiaugti, kad šiame prestižiniame turnyre žaidė ir mūsiškė J.Rimkevičiūtė. Nors ji pralaimėjo abu pogrupio susitikimus – Ingridai Preidžiūtei (Panevėžys) 0:3 (-3;-5;-7) bei U.Baskutytei (Kaunas) 0:3 (3;5;8) ir nepateko į finalinę aštuoniukę, bet būti tarp 12-os geriausių taip pat pasiekimas. Turnyro nugalėtojais vyrų grupėje tapo Alfredas Udra (Kl) ir moterų grupėje – Aistė Macaitė (Vilnius).

Latvijoje pelnytas bronzos medalis

Gruodžio 21 d. Tarptautinis turnyras buvo surengtas Bauskėje. Dėl prizų ir medalių kovojo 29 dalyviai iš Latvijos ir Lietuvos, kuriame žaidė ir du joniškiečiai tėvas ir sūnus Frackaičiai..

Geriau sekėsi jaunajam Romualdui, kuris iškovojo III-iąją vietą, o jo tėtis buvo patenkintas pelnęs XIII-ąją vietą.

Prezidento taurė atiteko “Šiaurės vartams”

Gruodžio 26 d. dėl STK “Sidabra” prezidento Gintaro Damalako jubiliejinės XX –osios taurės varžėsi 6 mišrios komandos. Turnyre dalyvavo Vilniaus, Kauno, Akmenės, Telšių, Žagarės ir Joniškio rajono stalo tenisininkai.

Atidarymo metu klubo pirmininkas G.Damalakas pirmiausia pasveikino visus turnyro dalyvius ir apdovanojo geriausius rajono žaidėjus dovanomis, o pačius mažiausius saldumynais. Neliko užmirštas ir pats pirmininkas – jam buvo įteikta graži taurė su užrašu 20. Nuoširdžiam bičiuliui iš Telšių Remigijui Guščiui buvo padovanotas puodelis su šių metų simboliu – ožkyte. Vyravo graži šventinė nuotaika. Na, bet laikas grįžti prie žaliųjų stalų. Komandinėse varžybose jokių šansų niekam nepaliko ir iškovoję visas galimas penkias pergales I-ąją vietą iškovojo „Šiaurės vartų“ komanda, kurios sudėtyje žaidė Romualdas Franckaitis j., Andrius Kapitančukas, Gediminas Paulauskas, Monika Tamulionytė ir Aistė Macaitė). II-oje vietoje liko „Mažoji raketė“ (Akmenė) komanda (G. Adomaitis, V. Norkus, M. Jomantas, V. Ruginytė ir A. Gerčiūtė).

III-ioji vieta atiteko „Sidabros“ (Joniškis) komandai (R. Indrišiūnas, M. Švelnys, P. Dambrauskas, J. Rimkevičiūtė ir S. Rimkevičiūtė) aplenkusiems Telšių „Džiugo“ rinktinę.

Po komandinių varžybų vyko visų laukiamas turnyras – žaidimas su senovinėmis raketėmis. Kiek buvo džiaugsmingų emocijų ir nusivylimų sunku net apsakyti, bet vis tik šiemet, kaip niekada geriausiai tarp 32 žaidėjų pasirodė Joniškio kraujo turintys stalo tenisininkai. Vyrų grupėje visą pakylą užėmė “savi” – Gediminas Paulauskas (Vilnius), Povilas Dambrauskas (Kaunas) ir Ričardas Indrišiūnas (Joniškis). Tik Moterų grupėje dvi viešnios Aistė Macaitė ir Vita Ruginytė pasipuošė aukso ir bronzos medaliais ir tik viena mūsiškei Monikai Tamulionytei pavyko prasibrauti iki II-osios vietos.

Varžybų komandai nugalėtojai „Šiaurės vartai“ buvo įteikta taurė, o jos nariams diplomai ir medaliai, o II-os ir III-ios vietų laimėtojams taip pat taurės, diplomai ir medaliai.

Asmeninių varžybų nugalėtojams vyrams buvo įteiktos taurės, medaliai ir diplomai, o moterims – kavos servizai, diplomai ir medaliai. Šis turnyras labai patiko viešniai-studentei Aistei, kuri pirmą kartą dalyvavo tokiose varžybose ir išsivežė į namus ir abu galimus aukso medalius.

Laimėtas geriausio jauniausio žaidėjo prizas

Gruodžio 27 d. Tarptautinio tradicinio turnyro II etapo varžybos vyko Latvijoje Alojos mieste. Tarp 70 stalo tenisininkų dalyvių iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos apdovanojimų siekė ir septini joniškiečiai, – Justina Rimkevičiūtė, Gintautas Stasiulis, Henrikas Baltulis, Večiaslavas Chakimovas, Kristuas Žemeckas ir abu Romualdai Franckaičiai. Galima sakyti, kad tik vienam jaunyliui Franckaičiui pavyko užimti IV-ąją vietą, kovojant su aukštus reitingus turinčiais Estijos ir Latvijos žaidėjais. Joniškietis buvo apdovanotas geriausio jaunuolio prizu. o Justina Rimkevičiūtė pelnė pagirtinai aukštą XII v. ir tarp moterų buvo antra. Paaiškinimui pasakysime, kad turnyro dalyviai buvo išskirstyti į 12 pogrupių ir toliau visi žaidė pagal užimtas vietas (1v.pogr. dėl 1-12; 2v. dėl – 13-24 ir t.t.) O mūsų kitų dalyvių užimtos vietos tokios – V. Chakimovas – 19-tas, R. Franckaitis – 23-ias, H.Baltulis – 39-tas, G. Stasiulis 46-tas ir K .Žemeckas 68-tas.

Metai palydėti turnyru

Gruodžio 31 d. Naujametiniame turnyre dalyvavo 12 stalo tenisininkų.

I-mos finalinės grupės tarp atuonių prizininkais tapo j. R. Franckaitis, P. Dambrauskas ir J. Rimkevičiūtė.

II-os grupės tarp keturių – S.Rimkevičiūtė, P..Rimkevičius ir M. Jučinskas.

Kovingai praėjusio turnyro nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, o likusieji saldumynais ir obuoliais. Tokiu gražiu akcentu ir užbaigėme šiuos darbingus ir pakankamai sėkmingus mums visiems metus.