Lietuvos stalo tenisui 90

Joniškio Stalo tenisui 85-eri

Stalo tenisui klubui „Sidabra“ 20

Raudonoji sinagoga stalo tenisininkus priėmė svetingai

Rugsėjo 9 – 10 dienomis rajono stalo tenisininkai minėjo savo sporto šakos 85-metį. Ta proga buvo surengtas tarptautinis XXVIII STK “Sidabra” taurės turnyras, stalo teniso atributikos ir dokumentinė paroda bei konferencija,

Lietuvos stalo tenisui 90

Joniškio Stalo tenisui 85-eri

Stalo tenisui klubui „Sidabra“ 20

Raudonoji sinagoga stalo tenisininkus priėmė svetingai

Rugsėjo 9 – 10 dienomis rajono stalo tenisininkai minėjo savo sporto šakos 85-metį. Ta proga buvo surengtas tarptautinis XXVIII STK “Sidabra” taurės turnyras, stalo teniso atributikos ir dokumentinė paroda bei konferencija, kurioje dalyvavo 69 (48 Vyrai ir 21 Moteris) dalyviai iš Latvijos (Mazsalacos), Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Telšių, Radviliškio, Akmenės, Mažeikių, Tauragės, Šiaulių, Šilutės, Gruzdžių, Žagarės ir Joniškio. Mūsų šventines varžybas savo dalyvavimu pagerbė daugkartiniai Lietuvos čempionai, kaip: Andželika Petrauskienė, Matas Vilkas, Valdas Martinkus, Aistė Macaitė bei kiti elitiniai žaidėjai. Šventinį turnyrą vesti mums padėjo net penki tarptautinės kategorijos teisėjai iš Kauno ir Vilniaus.

 

Komandinėse varžybose Vyrų grupėje žaidė 13 komandų. Mūsų vyrų komanda „Šiaurės vartai“ (Ro.Franckaitis, V.Martinkus ir M.Jučinskas) iškovojo II-ąją vietą. Jie savo pogrupyje įveikė „Šiaurės ST Akademiją“ (P) ir “Ventą” (Mažeikiai) 3:1, „Feniksą“ (Šiauliai), „Etną“ (Klaipėda), “Mažajai raketę” (Akmenė) ir “NŽ” – I (Vilnius) 3:0. Dėl turnyro nugalėtojo vardo toliau kovota su kito pogrupio nugalėtoju “Varmo” (Šilutė) komanda, bet nesėkmingai. Stipriems varžovams pralaimėta 0:3, tad galima džiaugtis ir II-ąja vieta. III-iąją vietą šiame turnyre pelnė Akmenės “Mažoji raketė” vadovaujama buvusio joniškiečio Kęstučio Barausko. Sporto centro jaunųjų žaidėjų komanda (Paulius, Povilas Rimkevičiai ir D.Žvingila) sužaidė savo galimybių ribose ir bandė kiek imanoma pasipriešinti patyrusiems varžovams.

Moterų komandų varžybose tarp 7 komandų jungtinei “Sidabros-Vijurko” komandai (S.Rimkevičiūtė, R. Vasarytė ir A. Nicytė) atiteko IV-oji vieta. Kovojant dėl III-ios vietos su MIX – II (Vilnius) komanda mūsų Simona žaidė lemiamą susitikimą su M. Kraujūnaitė ir jai pralaimėjo 1:3 (-3;-10;7;-9), todėl iki medalių kiek ir pritrūko. Sporto centro komanda (R. Ulpytė, R. Paulauskaitė ir J. Kožemiakinaitė) žaidė emocingai, mokydamosios iš stipresniųjų ir pelnė vieną pergalę prieš vietos “Sidabros” komandą, kurioje žaidė mūsų veteranė N. Baziliauskienė. Dvikovoje dėl I-os vietos Klaipėdos “Etna” – VSTA” ( A. Petrauskienė, V. Reliūgė ir A. Macaitė) pasekme 3:1 įveikė MIX –I (P-V) komandą (A. Melaikaitė, L. Abaravičiūtė ir N. Alon) ir tapo turnyro nugalėtojomis.

Asmeninėse varžybose Vyrų tarpe tarp 43 žaidėjų puikiai pasirodė joniškietis R. Franckaitis, kuris patyręs tik vieną pralaimėjimą prieš nugalėtoją panevėžietį V. Martinkų (antras pagal reitingą Lietuvoje) iškovojo II-ąją vietą. Dar vienas joniškietis jaunasis “Saulės” šeštokas Marijus, puikiai sužaidęs pogrupyje užėmė II-ąją vietą ir pateko į finalinį 16-uką. Marijus čia užėmė XV-tą vietą, paskutiniame mače įveikęs V. Samakaljevą (V) pasekme 3:1. Kiti mūsų žaidėjai: V. Chakimovas, Pa. Rimkevičius, Po. Rimkevičius, D. Žvingila ir D. Kušleika žaidė paguodos turnyre.

Moterų tarpe tarp 11 dalyvių geriausiai žaidė Augustė Melaikaitė (P), aplenkusi Neta Alon (V) ir A. Petrauskienę (Kl). Nors mūsų Simona Rimkevičiūtė čia užėmė tik VIII-tą vietą, bet mes galėjome gėrėtis jos žaidimu, kai komandinėse varžybose ji pateikė staigmeną, įveikdama pripažintą lyderę A. Petrauskienę pasekme 3:2 (6;-7;9;-8;4). Kitos mūsų žaidėjos pasrodė taip – R. Paulauskaitė X-ta, o R. Ulpytė XI-ta.

Gražus buvo dovanų stalas. Puikios taurės, spindintys medaliai ir diplomai buvo įteikti turnyro nugalėtojams bei prizininkams.

Jubiliejų – Lietuvos ST – 90, Joniškio – 85 ir STK “Sidabra” – 20 paminėjimas vyko šeštadienio pavakare Raudonojoje sinagogoje. Ta proga buvo surengta paroda, kurioje eksponuota – istorinės knygos iš įvairių pasaulio šalių (N.Zelandijos, Švedijos, Anglijos, Kroatijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Olandijos, Rusijos, Kinijos, Japonijos, Kanados, Lietuvos ir kitų), stalo teniso taisykles (nuo pirmųjų lietuviškų 1933 m.), įvairios konfiguracijos senovinės raketės, kamuoliukai, ženkliukai, čempionatų programos, įvairių firmų katalogai ir žurnalai, kalendoriai, plakatai, paveikslai, vaikų piešiniai ir t.t.. Taip pat čia demonstruojama 1992 m. pirmojo Lietuvos dalyvavimo Europos čempionate Štutgarte (Vokietija), kai Lietuva buvo priimta į Europos Stalo Teniso Sąjungą ir kaip Lietuvos rinktinė 1993 m. (po ilgos pertraukos t.y. nuo 1939 m.) vėl vyko į pasaulio čempionatą į Geteborgą (Švedija) ir kaip jame pasirodė dokumentų rinkiniai. Parodoje buvo galima pamatyti visų pasaulio geriausiųjų žaidėjų atvirukus ir lipdukus sudėtus į albumus. Daug dėmesio skirta susirašinėjimui su viso pasaulio stalo teniso įžymiomis asmenybėmis ir kolekcionieriais, – nuo Kanados iki N. Zelandijos ir nuo Anglijos iki Japonijos. Įdomūs laiškai gauti iš Namibijos (Afrika) ir Curacao (Pietų Amerika), kurie taip sudėti į albumus. Pašto ženklų katalogai, kamuoliukų dėžutės, įvairūs suvenyrai puošė parodos stalus. Į didelius albumus suklijuoti pašto ženklai, vokai ir laikraščių straipsniai apie stalo tenisą iš visos šalies kampelių.

Lietuvos stalo teniso legendų, kaip: V. Variakojo, V. Dzindziliausko, E. Nikolskio, B. Balaišienės, J. Urbšienės, O. Žilevičiūtės, A. Čepaičio ir kitų aktyvių visuomeninkų parašyti laiškai bei jų garbei rengiamų varžybų programos taip pat sugulė į albumus.

Joniškio stalo teniso raidai skirtas nemažas dėmesys taip pat. Jo trumpa istorija buvo aprašyta dar 1987 m. laikraščio: Tarybinis balsas“ (dabar „Sidabrė“) puslapiuose, kuriuos galima pavartyti ir paskaityti. Kiti užfiksuoti reikšmingi faktai ir įvykiai, tokie, kaip pvz. 1994 m. Europos ST sąjungos vadovų vizitas Joniškyje, 1995m. stacionarinės stalo teniso salės įrengimas, dalyvavimas pasaulinėse lietuvių žaidynėse atsispindi nuotraukose ir nuo 1995 m. kasmet rašomuose metraščiuose, apie joniškiečių stalo tenisininkų nuveiktus darbus bei įvairiuose turnyruose, čempionatuose iškovotus medalius ir kt.

Raudonojoje sinagogoje konferencijos dalyviams buvo demonstruojamas filmukas apie dabartinio laikotarpio stalo tenisininkų gyvenimą, kuriame kalba patys jauniausi sportinkai. Jubiliejinių metų MOTO tapo moksleivio Povilo Rimkevičiaus pasakyti žodžiai – ateinu į treniruotė laimingas ir iš jos išeinu laimingas, tad daugiau prie to, ką nors pridėti lyg ir nederėtų.

Rajono vicemerė V. Aleknavičienė, savivaldybės skyriaus vedėja E. Šivickaitė, seimo nario V. Gailiaus padėjėja, Sporto centro direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Filatovas pasveikino nusipelniusius rajonui ir geriausių rezultatų pasiekusius stalo tenise žmones. Dauguma atvykusių svečių taip pat sveikino joniškiečius, mininčius savo ir Lietuvos 90-mečio jubiliejus.

Po to visi šventės dalyviai vakarojo kavinėje “Fortūna”, kuriuos smagiomis dainomis ir atrakcionais linksmino taip pat gerai valdantis stalo teniso raketę telšiškis Antanas Repšys pravardžiuojamas “žmogumi orkestru”.

Rajono stalo teniso bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie bent kiek prisidėjo prie Joniškio stalo teniso 85-mečio jubiliejaus paminėjimo.

Nuotraukoje po apdovanojimo (iš kairės): R. Franckaitis, J. Rimkeviciute, S. Rimkeviciute, E. Sivickaite,  M. Jucinskas ir R.Franckaitis

Nuotraukoje: jubiliejinio turnyro dalyviai

 

STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
PARTNERIAI
PARTNERIAI
DRAUGAUKIME

DĖMESIO!
DĖMESIO!