Pirmosios varžybos rekonstruotame Joniškio stadione (Straipsnio autorė Ugnė Martinaitytė)

Praėjusį ketvirtadienį Joniškyje vyko jaunučių ir vaikų lengvosios atletikos varžybų „Aukštaitijos taurė 2024“ pirmasis etapas. Tai pirmasis oficialus renginys po rekonstrukcijos atidarytame Joniškio stadione.Rugsėjo 21 dieną į Joniškio ir Pakruojo sporto centrų organizuojamas rungtynes atvyko dalyviai iš daugumos Aukštaitijos miestų: Biržų, Joniškio, Kėdainių, Kupiškio, Molėtų, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio ir Utenos.

Šių metų „Aukštaitijos taurės“ programą sudarė šuoliai į tolį ir aukštį, įvairaus svorio rutulio stūmimas bei skirtingų distancijų bėgimas atskiroms amžiaus grupėms. Jaunieji lengvaatlečiai varžybose galėjo startuoti bei apdovanojimų siekti ne daugiau kaip 2-ose rungtyse.

Atnaujintas stadionas suteikė galimybę didelei grupei Joniškyje gyvenančių vaikų dalyvauti šiose varžybose. „Vykstant į kitus miestus dalyvauja tik keletas vaikų, o dabar didelis būrys jų galėjo rungtyniauti“, – kalbėjo Joniškio sporto centro lengvosios atletikos mokytoja Virginija Butautienė.

Keturiolikmetė Goja Adomaitytė taip pat pabrėžė šį rekonstruoto stadiono suteiktą privalumą Joniškio mokiniams. „Labai gerai, kad nuo šiol daugiau varžybų vyks namuose, – sakė varžybų dalyvė. – Nuo šiol į šį stadioną galima kviesti žmones iš kitų miestų. Tokiu būdu Joniškis gali populiarėti“.

Prie renginio organizavimo prisidėjęs pakruojiškis Marius Diliūnas pastebėjo, kad šiame stadione galima išbandyti ne tik lengvąją atletiką, bet ir tokias sporto šakas kaip futbolą, lauko tenisą, krepšinį ir tinklinį.

Modernizuotas Joniškio miesto stadionas kol kas pagal savo galimybes yra vienintelis toks visoje apskrityje. Kadangi jis nėra pritaikytas vien profesionaliam sportui, juo gali naudotis ne tik sportininkai, bet ir miesto gyventojai. „Atsinaujinusį stadioną vertinu puikiai, todėl kad jis skirtas ne vien tik sportuojantiems, bet ir visai Joniškio bendruomenei, kuri gali ateiti ir aktyviai leisti laiką“, – savo mintimis dalijosi joniškietė V. Butautienė.

Daugumą varžybose dalyvavusių žmonių sužavėjo ne tik Joniškio renovuotas stadionas. Pasak Pakruojo sporto centro darbuotojo M. Diliūno, nuo šiol stadiono teritorijoje galima organizuoti ir daugiau sporto renginių. „Žinau, kad futbolo rungtynės šiame stadione vykdavo ir anksčiau, tačiau lengvosios atletikos varžybos tikrai gali būti organizuojamos čia, nes puikus stadionas ir vieta tinkama“, – šypsojosi lengvosios atletikos treneris.

Išbandę savo jėgas jaunieji joniškiečiai pasiekė aukštus rezultatus, už kuriuos buvo apdovanoti atminimo medaliais ir diplomais. Mergaičių grupėje 500 metrų bėgimo trasoje žagarietei Brigitai Jarušauskaitei pavyko iškovoti 1-ąją vietą, o šuolyje į tolį – 2-ąją. Emilija Uždavinytė užėmė 2-ąją vietą net dvejose rungtyse: 200 metrų bėgime ir šuolyje į aukštį. Puikiai pasirodė ir Evelina Gruzdytė, kuri šuolio į aukštį rungtyje užėmė 3-iąją vietą. Rutulio stūmimo rungtyje (2 kg) joniškietėms pavyko laimėti visas prizines vietas. Aringa Tamašauskaitė laimėjo 3-iąją vietą, Gabija Kapustinaitė – 2-ąją vietą. Sofija Mitrulevičiūtė  tapo pirmosios vietos laimėtoja ne tik šioje, bet ir šuolio į tolį rungtyje bei pasiekė geriausią asmeninį rezultatą.

Jaunutėms šios varžybos taip pat buvo sėkmingos. Rutulio stūmimo konkurse (3 kg) Goja Adomaitytė pelnė 1-ąją vietą. 600 m bėgime laimėjo net dvi joniškietės: Rugilė Balčiūnaitė iškovojo 2-ąją vietą, o Miglė Užusenytė – 3-iąją. Šuolyje į aukštį ir tolį bei 200 metrų bėgime Joniškio jaunutės – Goda Sabaliauskaitė, Justė Dagytė ir Kamilė Traškauskaitė – užėmė 3-iąsias vietas.

„Aukštaitijos taurėje 2024“ ne ką prasčiau pasirodė ir Joniškio sporto centro berniukai. Simonui Baniui pavyko laimėti prizinę vietą tiek šuolio į tolį (2-oji vieta), tiek šuolio į aukštį (1-oji vieta) rungtyje. Šokęs į aukštį Matas Milašauskas pelnė 2-ąją vietą, o 200 m bėgime užėmė 3-iąją. 500 metrų distancijos bėgime sėkmė nusišypsojo Aldui Liaudanskui (2-oji) ir Titui Jankauskui (3-ioji vieta).

Jaunučių grupėje joniškiečiams geriausiai sekėsi rutulio stūmimo (4 kg) rungtis. Joje JSC mokiniai užėmė visas prizines pozicijas: Meldas Jasaitis laimėjo 1-ąją vietą, Deilanas Juškevičius pelnė 2-ąją, o Kevinas Šešplaukis – 3-iąją vietą. Šuolyje į aukštį 1-osios vietos laimėtojas tapo Donatas Ambrasas, o 2-ąją vietą iškovojo Tajus Puidokas. Šuolis į tolį buvo sėkmingas tik Algimantui Žakaičiui (2-oji vieta), o 800 metrų bėgimas trasoje – tik Matui Katinui (3-ioji vieta). Visus joniškiečius varžyboms ruošė lengvosios atletikos mokytojai: Virginija Butautienė, Petras Veikalas ir Ruslanas Prokopenko.

Anot Lietuvos lengvosios atletikos atstovo Drąsučio Barkausko, joniškiečiai pasižymi aktyvumu įvairiuose sporto renginiuose. „Joniškis yra tikrai sportuojantis miestas, nes pastaruoju metu dažnai dalyvauja įvairiose varžybose“, – teigė D. Barkauskas, kuriam Joniškis irgi yra gimtasis miestas.

Šis sporto renginys vainikavo sporto sezono pradžią. Dėl šios priežasties neseniai iš vasaros atostogų grįžę sportininkai nespėjo pilnai pasiruošti varžyboms. „Kadangi sezonas tik prasideda, dalyvių rezultatai neatspindi jų galimybių. Mes nematome tų rezultatų, kuriuos matysime po keleto mėnesių“, – tvirtino Biržuose dirbantis lengvosios atletikos treneris Viktoras Bagamolovas.

Likusios „Aukštaitijos taurės 2024“ varžybos bus vykdomos penkiais etapais. Kiekvienas iš jų vyks skirtingose vietose: antrasis ir trečiasis etapas – Panevėžio SC lengvosios atletikos manieže, ketvirtasis etapas – Utenos ,,Utenio“ stadione ir baigiamasis etapas – Biržų miesto stadione.

Nuotraukų galerija https://www.facebook.com/photo/?fbid=851643973156463&set=pcb.851648499822677

 

 

 

STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
PARTNERIAI
PARTNERIAI
DĖMESIO!
DĖMESIO!