Naujienos

Šiaulių sporto gimnazijos centre vyko karatė turnyras „Saulės mūšis 2023“. Du šimtai sportininkų dalyvavo iš 14-os karatė organizacijų. Joniškio sporto centrą atstovavo 10 sportininkų, kurie iškovojo 16 medalių. Broliai Mizgiriai iškovojo 5 medalius. Aris (7 m.) kihon vaza rungtyje 3 vieta, Ivo (9 m.) kihon vaza – 1 vieta, komandinė kata -2 vieta ir Majus (10 m.) – kata rungtyje 2 vieta, kihon vaza- 3 vieta. Aras Brazauskas (7 m.) kihon vaza rungtyje ir komandinėje kata rungtyje iškovojo 3 vietas. Luka Čereška (7 m.) individualioje kata rungtyje iškovojo 2 vietą, kihon vaza ir komandinėje kata rungtyje- 3-ias vietas. Puikiai sekėsi Lukšui Vyteniui (13 m.). Komandinė kata -1 vieta, individuali kata rungtis – 2 vieta ir kumitė rungtis – 3 vieta. Algimantas Žakaitis (13 m.) komandinė rungtis – 1 vieta. Nojus Jarulis (14 m.) komandinė rungtis 1 vieta. Taip pat Nojus puikiai kovojo kumitė rungtyje. Tik finale ir baigiantis pratęsimo laikui nusileido pajėgiam varžovui iš Panevėžio. Iškovotas sidabro medalis.

Nuotraukoje karatė mokytojas Gintaras Melinis su auklėtiniais po apdovanojimo

 

Joniškio sporto centro ir visuomeninio imtynių sporto klubo ,,Kova” imtynininkai varžėsi Latvijoje Salduose. Latvijoje trenerio Ryčio Keršio auklėtinius lydėjo sėkmė. Tarptautiniame imtynių turnyre varžėsi apie šimtas penkiasdešimt imtynininkų iš Latvijos, Estijos, Lietuvos ir Ukrainos. Turnyro nugalėtoju, varžydamasis tarp 2012 m. gimusių ir jaunesnių, tapo Armandas Numsėdis (sv.kat. virš 50 kg). Armandas svėrė mažiau nei varžovai, bet sugebėjo visus patiesti ant menčių. Antrą vietą iškovojo Tauras Petronis (sv.kat. iki 43 kg), kuris buvo dvejais, trejais metais jaunesnis nei varžovai. Pagirtinai ėmėsi Aironas Račkauskis (sv.kat. iki 33 kg), kuris užėmė penktą vietą. Tarp 2014 m. gimusių trečias vietas iškovojo Ąžuolas Venckevičius (sv.kat. iki 26 kg) ir Benas Musejukas (sv.kat. iki 29 kg). Broliukai Emilis ir Rapolas Vitkauskai, Atas Baltokas, Ugnius Vitkus prizinių vietų neiškovojo, tačiau pasisėmė varžybinės patirties.

Nuotraukoje Joniškio imtynininkai po apdovanojimų (iš kairės): Rapolas Vitkauskas, Aironas Račkauskis, Tauras Petronis, Ugnius Vitkus, Armandas Numsėdis, trenerio pagalbininkas Mantas Vitkus, Benas Musejukas, Ąžuolas Venckevičius, Emilis Vitkauskas, Atas Baltokas.

Jauniausieji Joniškio sporto centro lengvaatlečiai savo jėgas išbandė Šiauliuose, kur vyko Šiaulių miesto lengvosios atletikos atviras vaikų (2010 m. g. ir jaunesnių) čempionatas. Susirinko gausus būrys jaunųjų sportininkų iš Šiaulių miesto bei rajono, Pasvalio, Kelmės, Akmenės, Radviliškio, Jelgavos (Latvija) ir Jekabpilso (Latvija).
Net du aukso medalius varžybose iškovojo Joniškio sporto centro auklėtinis Kevinas Šešplaukis – šuolio į tolį rungtyje (4,35 m) ir 3 kg rutulio stūmimo rungtyje (9 m 58 cm).
Mergaičių 2 kg rutulio stūmimo rungtyje auksą taip pat iškovojo Sofija Mitrulevičiūtė (10 m 81 cm). Du medalius varžybose taip pat laimėjo Armandas Butvilas – 60 m su barjerais bėgime jis atbėgo antras (11,49 sek), o 60 m bėgimo rungtyje Armandas tapo čempionu (8,73 sek ir asmeninis rekordas). 1000 m bėgimo rungtyje sidabro medalį iškovojo Danielius Gricius (3 min 56 sek). Be to, Danielius su asmeniniu rekordu dar pateko į šuolio į tolį finalinį aštuntuką ir finale liko aštuntoje vietoje (3 m 84 cm). Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti atminimo medaliais bei diplomais.

Nuotraukoje: Joniškio sporto centro lengvaatlečiai su mokytoju Ruslanu Prokopenko

Anykščiuose buvo surengtas Lietuvos jaunimo U20 imtynių čempionatas. Jame varžėsi beveik šimtas penkiasdešimt imtynininkų ir imtynininkių. Joniškiui atstovavo du sporto centro auklėtiniai. Imtynių mokytojo Ryčio Keršio auklėtinė penkiolikametė Karina Žabarauskaitė (sv.kat. Iki 76 kg) pirmą kartą varžėsi jaunimo čempionate ir sugebėjo iškovoti trečią vietą. Šis laimėjimas Karinai turi suteikti didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Kitam trenerio Ryčio Keršio auklėtiniui, praėjusių metų Lietuvos jaunimo čempionui Pijui Baldyšiui (sv.kat. Iki 130 kg) pakartoti pernykščio pasiekimo nepavyko. Varžovai iš didmiesčių sustiprėjo, o Pijus neturi savo svorio ir gabaritų atitinkančių treniruočių partnerių. Joniškietis pirmą imtį lengvai laimėjo prieš Šiaulių rajono imtynininką. Pusfinalyje Pijus minimaliu taškų santykiu 7:8 pralaimėjo panevėžiečiui. Lygioje ir nervingoje kovoje teisėjai buvo panevėžiečio pusėje. Antrame imties kėlinuke teisėjai privalėjo bausti panevėžietį dėl pasyvumo, tuo pačiu suteikdami galimybę joniškiečiui pačiam nulemti imties baigtį kovoje priverstiniame parteryje. Imtyje dėl trečios vietos Pijus pralaimėjo klaipėdiečiui ir užėmė penktą vietą. Reikia pripažinti, kad sunkiasvorių imtynininkų toks panašus lygis, jog kiekvieną dieną turėtume po naują Lietuvos čempioną.

Panevėžio sporto arenoje „Kalnapilis“ vyko XXVIII-asis Baltijos šalių šotokan karatė čempionatas. Dalyvavo sportininkai iš Estijos, Latvijos, Ukrainos bei Lietuvos karatė organizacijų. Nemažą būrį kovotojų papildė ir sportininkai iš Joniškio sporto centro. Visose grupėse vyko labai daug įtemptų, permainingų kovų. Galutiniuose rezultatuose Majus Mizgiris kata rungtyje iškovojo garbingą 3 vietą, bronzos medalį. Pijus Adomaitis kumitė rungtyje po atkaklios kovos prieš rungties čempioną pralaimėjo ir užėmė 3 vietą. Ivo Mizgiriui didelėse kata ir kumitė rungčių grupėse iki finalų prasibrauti nepavyko. Nojus Jarulis pademonstravo puikius kovotojo sugebėjimus, ieškojo įvairių būdų kaip iškovoti taškus. Su pajėgiu varžovu lemiama kova dėl medalių baigėsi lygiosiomis. Pratęsimas taip pat baigėsi lygiosiomis. Kadangi Nojus 2 kartus kirto aikštelės ribą, teisėjai skyrė pergalę priešininkui. Joniškio sporto centro sportininkai grįžo su dviem medaliais ir pilni gerų įspūdžių.

Nuotraukoje Joniškio sporto centro karatė mokytojas Gintaras Melinis su auklėtiniais

Joniškio sporto centro imtynininkai varžėsi Visagine surengtame tarptautiniame graikų – romėnų imtynių turnyre. Jame varžėsi beveik šimtas šešiasdešimt imtynininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos. Joniškiečiai, kuriuos treniruoja imtynių mokytojas Rytis Keršys, iškovojo tris medalius. Geriausiai sekėsi tarp vaikų U11 kovojusiems Erikui Norkui ir Benui Musejukui (abu sv.kat. Iki 26 kg). Erikas ir Benas įveikė po tris varžovus ir susitiko finale. Jame nugalėjo labiau patyręs Erikas Norkus ir iškovojo pirmą vietą, o Benas Musejukas iškovojo antrą vietą. Armandas Numsėdis (sv.kat. Iki 62 kg) įveikė latvį, bet pralaimėjo ukrainiečiui, o imtyje dėl trečios vietos nusileido gerokai sunkesniam visaginiečiui. Arnas Puipa (sv.kat. iki 57 kg) rungėsi tarp jaunių U17. Jis nugalėjo latvį ir panevėžietį, bet pusfinalio imtyje nusileido vilniečiui. Imtyje dėl trečios vietos Arnas įveikė imtynininką iš Latvijos. Tarp jaunučių U15 kovojęs Domas Abromavičius (sv.kat. Iki 53 kg) užėmė penktą vietą.

Nuotraukoje (iš kairės): Arnas Puipa, Erikas Norkus, Benas Musejukas, imtynių mokytojas Rytis Keršys.

Mažeikiuose septintą kartą vyko bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „Bėgame už laisvę“ ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Bėgimas vyko centrinėmis Mažeikių gatvėmis. Trumpojo rato ilgis siekė 1200 m, o ilgesniojo – 3.333 km. Į šias varžybas susirinko gausus (kasmet vis didėjantis) būrys bėgikų iš visos Lietuvos. Varžybose startavo ir Joniškio sporto centro lengvaatlečiai. Jaunesnieji dalyviai bėgo 200 ir 1200 m, o vyresnieji – 3,3 ir 10 km. Trumpiausią 200 m nuotolį labai sėkmingai įveikė Matas Veikalas, kuris tarp gausaus jauniausiųjų bėgikų būrio iškovojo sidabro medalį, taurę ir rėmėjų įsteigtų prizų. Tik keletą sekundžių iki bronzos medalio pritrūko Martynui Juciui (2007-2008 m. g. berniukų grupėje), startavusiam 1200 m distancijoje. Martynas atbėgo ketvirtas.
10 km distancijoje (2004 m. g. ir jaunesnių merginų grupėje) aukso medalį, taurę ir rėmėjų prizus iškovojo Adrija Prokopenko.
Bėgimo dalyviams, kirtusiems finišo liniją, buvo įteikti originalūs atminimo medaliai su šventine bėgimo simbolika. Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteikti medaliai, originalios nugalėtojo statulėlės ir rėmėjų prizai. Dalyviai galėjo pasivaišinti karšta arbata ir kareiviška koše.

Nuotraukoje (iš kairės): Matas Veikalas ir Adrija Prokopenko          

Joniškio sporto centro lengvaatlečiai

Joniškyje vyko merginų tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Jame dalyvavo Raseinių, Radviliškio, Plungės ir Joniškio sporto centrų komandos. Pirmąją vietą ir nugalėtojų taurę iškovojo Joniškio sporto centro merginų komanda (mok. R. Uždavinys), antrąją vietą – Raseinių sporto centro merginų komanda ( tr. A. Dyglys), trečiąją vietą – Plungės sporto centro merginų komanda (tr. A. Damulis), ketvirtąją vietą – Radviliškio ŠPSC merginų komanda (tr. T. Belko).
Geriausioms komandų žaidėjoms buvo įteikti prizai. Joniškio sporto centro komandos geriausia žaidėja pripažinta A. Blinovatė.

Turnyro komandos dalyvės: Raseinių, Radviliškio, Plungės ir Joniškio sporto centrų komandos.

Nuotraukoje tinklinio mokytojas Romas Uždavinys su auklėtinėmis.

Joniškio sporto centro auklėtiniai dalyvavo Vilniuje vykusiame šotokan karatė turnyre. Iš 15 karatė organizacijų susirinko nemažas kovotojų būrys. Įvyko daugiau nei 450 startų. Konkurencija jautėsi didelė. Puikiai kata rungtyje pasirodė Vytenis Lukšas, laimėjęs 4 kovas pateko į finalą ir tapo rungties nugalėtoju. Nuo jo neatsiliko ir Nojus Katinas, jis kumitė rungtyje laimėjo 1 vietą, kata rungtyje 3 vietą. Majus Mizgiris pademonstravęs karatė judesių tikslumą, greitį ir koncentraciją, kata rungtyje iškovojo 2 vietą. Goda Lukšaitė kata rungtyje pasiekė 2 vietą, zuki rungtyje – 3 vietą. Aris Mizgiris zuki rungtyje dalijosi 5-8 vietomis. Nojui Jaruliui burtai lėmė, kad išėjo kovoti prieš rungties čempioną. Tai nors Nojus ir pirmas iškovojo tašką, bet rungties pabaigoje turėjo pripažinti varžovo pranašumą, ir pralaimėjo 1:2 rezultatu. Pijus Adomaitis visą kovą atkakliai persekiojo, atakavo varžovą, bet paskutinėse sekundėse praleido smūgį ir pralaimėjo kovą.

Nuotraukoje Joniškio sporto centro sportininkai. (Pirma eilė, iš kairės): Ąžuolas Smirnovas, Aris Mizgiris ir Goda Lukšaitė. (Antra eilė, iš kairės): Nojus Jarulis, Majus Mizgiris, Lukšas Vytenis, Pijus Adomaitis.

Joniškio visuomeninio imtynių sporto klubo ,,Kova” ir sporto centro imtynininkai varžėsi Estijoje, Valgos mieste surengtame tarptautiniame graikų – romėnų imtynių turnyre. Jame jėgas išmėgino du šimtai aštuoniasdešimt trys imtynininkai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo imtynininkai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Joniškio. Turnyre konkurencija buvo labai didelė. Tik keturiose svorio kategorijose iš keturiasdešimt dvejų nugalėtojais tapo lietuviai. Pirmas vietas iškovojo trys joniškiečiai, treniruojami trenerio Ryčio Keršio. Jauniausių (2015 m. gimusių ir jaunesnių) imtynininkų grupėje visas keturias imtis laimėjo ir nugalėtoju tapo Tauras Petronis (sv. kat. Iki 40 kg). Atas Baltokas, rungdamasis šioje svorio kategorijoje, pasiekė tris pergales ir iškovojo antrą vietą. Trečią vietą iškovojo Ąžuolas Venckevičius (sv. kat. Iki 27 kg), laimėjęs keturias imtis ir pralaimėjęs turnyro nugalėtojui iš Latvijos. Tarp vyresnių vaikų (2012 m. gimusių ir jaunesnių) pirmas vietas iškovojo Erikas Norkus (sv.kat. Iki 27 kg) ir Armandas Numsėdis (sv. kat. Iki 65 kg). Erikas įveikė keturis imtynininkus, o Armandas ant menčių patiesė du varžovus. Kiti joniškiečiai stengėsi, imdamiesi atidavė visas jėgas, bet prizinių vietų iškovoti nepavyko.

Joniškio imtynininkai tarptautiniame turnyre Estijoje iškovoję prizines vietas (iš kairės): Atas Baltokas, Armandas Numsėdis, Erikas Norkus, treneris Rytis Keršys, Tauras Petronis, Ąžuolas Venckevičius.

Nuotraukoje visa Joniškio imtynininkų komanda po apdovanojimo.