25-oji jubiliejinė „Sidabros“ taurė: Romučiui aukso, Justinai sidabro, o Monikai bronzos medaliai

Vyrų taurė liko namuose, o moterų iškeliavo į Klaipėda

Rugsėjo 6 – 7 dienomis Joniškyje vyko tarptautinis jau XXV-asis tradicinis “Sidabros” taurės turnyras, kuriame dalyvavo 108 (86 Vyrai ir 22 Moterys) stalo tenisininkai

Rugsėjo 6 – 7 dienomis Joniškyje vyko tarptautinis jau XXV-asis tradicinis “Sidabros” taurės turnyras, kuriame dalyvavo 108 (86 Vyrai ir 22 Moterys) stalo tenisininkai iš Latvijos (Bauskės, Preili ir Mazsalacos miestų) ir Lietuvos (Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Telšių, Mažeikių, Radviliškio, Akmenės, Šiaulių, Kuršėnų, Kelmės, Žagarės ir Joniškio). Varžybų atidarymo metu visus dalyvius pasveikino „Sidabros“ klubo pirmininkas Gintaras Damalakas, o geriausius Joniškio žaidėjus, kaip :Simoną Rimkevičiūtę, Ričardą Indrišiūną, Justiną Rimkevičiūtę ir Romutį Franckaitį dar ir apdovanojo. Taip pat buvo prisiminta šių gražių varžybų istorija ir tuojau po to prasidėjo atkaklios dvikovos.

Per visą šių taurių istoriją komandinėse varžybose pirmą kartą vyrų grupėje kovojo rekordinis komandų skaičius. Jų į jubiliejinį turnyrą susirinko net 23 ir tarp kurių buvo net šešios joniškiečių. Mūsų „Šiaurės vartų“ komandos garbę gynė Romutis Franckaitis kartu su dviem garsiais panevėžiečiais – Lietuvos čempionu Valdu Martinkumi ir Pauliu Gūra, tad jie visas šešias varžovų komandas įveikę rezultatu 3:0 iškovojo pirmąją vietą. Antroje vietoje liko jungtinė Kauno-Kelmės rinktinė „Topsas“, o trečioje latvių „Salacos“ komanda minimaliu santykiu 3:2 privertusi pasiduoti Mažeikių „Ventos“ vyrus. Dar viena mūsų komanda „Sidabra“ – 1 (Ričardas Indrišiūnas, Andrius Kapitančukas ir Marius Švelnys) savo pogrupyje užėmę II-ąją vietą ir pateko į pirmąjį 12-uką, bet pralaimėjus prieš Šiaulių „Dubysa“ – 1 rezultatu 0:3 jiems liko tenkintis tik 9-12 vieta. Dar dvi joniškiečių komandos “Sidabra”- 2 (Povilas Dambrauskas, Dovydas Rimkevičius ir Genadijus Degterivas) ir „Grebėstas“ (Jonas Rimdžius, Julius Rimkevičius, Večiaslavas Chakimovas ir Petras Giržadas) grūmėsi tarpusavyje dėl 15-tos vietos. Nugalėjo „Sidabra“- 2 komanda rezultatu 3:0.

Moterų grupėje dėl apdovanojimų kovojo septynios komandos. Mūsų “Sidabros“ komandai (J.Rimkevičiūtė, Kristina Kazlauskaitė ir Lina Martinkė) įveikusiai “savąją” “Šiaurės vartų” komandą (Monika Tamulionytė, Aistė Macaitė ir Neringą Valytė) minimaliu santykiu 3:2 labai nedaug bereikėjo, kad iškovotų ir nugalėtojų taurę. Jos lemiamą susitikimą dėl aukso žaidė su tituluota “Etnos” (Klaipėda) komanda (Auksė Gecevičiūtė, Andželika Petrauskienė ir Violeta Vitkauskienė), kuri jau aštuonis kartus buvo iškovojusi “Sidabros” taurę. Gaila, mūsiškės pralaimėjo po labai atkaklios dvikovos minimaliu skirtumu 2:3, tad beliko džiaugtis sidabro medaliais. Šiame svarbiame susitikime mūsų lyderė Justina galėjo iškovoti pergalingą tašką, bet jai tiesiog pritrūko drąsos kovojant su labai patyrusia uostamiesčio žaidėja V.Vitkauskiene. Dvikova pralaimėta minimaliu santykiu 2:3. Trečiąją vietą pelnė “Šiaurės vartų” komanda, aplenkusi Akmenės “Mažaja raketę”- 1 merginas.

Asmeninėse vyrų varžybose tarp 64 dalyvių niekas neprilygo jau aukščiau minėtam Valdui Martinkui. Jis iškovojo I-ąją vietą ir jam buvo įteikta vardinė įžymaus stalo tenisininko, daugkartinio Lietuvos čempiono, Nacionalinės kategorijos teisėjo Albino Čepaičio, žyminčio savo 80-mečio jubiliejų, vardinė taurė. Antrąją vietą užėmė kitas panevėžietis Paulius Gūra. III-iąją vietą pelnė Rolandas Navickas iš Šiaulių, kuris nugalėjo svečią iš Latvijos Janį Svikį. Labai nedaug trūko ir mūsų sporto centro auklėtiniui R.Franckaičiui iki prizinės vietos. Pirmiau jam kelią pastojo šio turnyro nugalėtojas V.Martinkus, kuriam Romutis atkakliai priešinosi, bet pralaimėjo 1:3 (-7;-8;7;-10). Na, o tuojau po to tiesiog nenusisekė susitikimas su latviu Janiu Svikiu, kuriam nusileista taip pat po keturių setų dvikovos 1:3 (-7;-6;5;8). Paskutinį mačą Romutis žaidė su dar vienu latviu Emiliu Lutinskiu ir laimėjęs prieš jį santykiu 3:0 (9;7;9) užėmė aukštą V-ąją vietą. Kiti joniškiečiai užėmė tokias vietas, – P.Dambrauskas – 22-ą, R.Indrišiūnas 30-tą ir A.Kapitančukas -32-ą.. .

Moterų tarpe tarp 16 žaidėjų geriausiai žaidė klaipėdietė Andželika Petrauskienė, kuri finale rezultatu 3:1 (5;7;-8;5) įveikė panevėžietę L.Martinkę. Trečia ir ketvirtas vietas pasidalino dvi Vilniaus universiteto studentės A.Gecevičiūtė ir A.Macaitė. Na, o joniškietės M.Tamulionytė ir Justina Rimkevičiūtė, užėmė atitinkamai V-tą ir VI-tą vietas.

Norisi atskirai pažymėti nepailstančios talentingosios klaipėdietės, įžymios meistrės A.Petrauskienės (Bajorinaitės) pasiekimus. Ji 1990 m. Joniškyje dalyvavo I-osiose “Sidabros” taurės varžybose ir iškovojo pirmąją vietą. Ir dabar ji vėl dalyvaudama jau 25-ojoje taurėje taip pat pelnė aukso medalį. Pavydėtinas pasiekimas! Na, o jos sportinių trofėjų kolekcijoje puikuojasi net 9 (5A+3S+1Br) “Sidabros” taurės asmeninių varžybų medaliai. Klaipėdos komanda, kurioje žaidė Anželika net 9 kartus tapo šio turnyro nugalėtoja ir tris kartus pelnė sidabro medalius. Ir dar, jai galima pripliusuoti vieną nugalėtojų taurę, kai klaipėdietėms 2002 metais pirmąją vietą laimėti padėjo mūsų įžymioji Monika Tamulionytė.

Šio turnyro nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos Sporto centro, “Sidabros” ir Kauno “Bangos” klubų įsteigtos taurės, medaliai, diplomai ir prizai.

Nuotraukoje (ketvirtas iš kairės): su taurė Romualdas Franckaitis

Nuotraukoje (pirma iš kairės): Justina Rimkevičiūtė

Nuotraukoje: Joniškio stalo teniso komanda