Tarptautinis, memorialinis Georgo Hackenschmidto graikų romėnų imtynių turnyras

Birželio 2 d. Estijoje, Tartu mieste buvo surengtas 43-iasis tarptautinis, memorialinis Georgo Hackenschmidto graikų romėnų imtynių turnyras.

Jame varžėsi 37 vyrai ir 58 jauniai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvai šiame turnyre atstovavo šeši Joniškio ir trys Kauno imtynininkai. Nors varžybos nepasižymėjo dalyvių gausa, tačiau stiprių imtynininkų netrūko, o kovos tarp jų buvo atkaklios bei permainingos. Jų baigtys ne visada buvo nuspėjamos. Estams šis turnyras buvo atranka į Europos jaunių čempionatą, kuris įvyks liepos mėnesį Lenkijoje. Vyrų varžybose estų ir latvių komandose buvo nemažai imtynininkų, kovojusių jaunių ir jaunimo Europos bei pasaulio čempionatuose. Šį kartą varžybų organizatoriai visose svorio kategorijose skyrė tik po vieną trečiąją prizinę vietą. Tad pogrupiuose antras vietas užėmusiems imtynininkams teko kovoti tarp savęs papildomoje kovoje dėl bronzos medalio.
Vyrų varžybose visose svorio kategorijose imtynininkams buvo leidžiamas iki 2 kg viršsvoris. Lietuviams pavyko iškovoti du medalius. Joniškietis Benas Keršys sausio mėnesį Lietuvos čempionate iškovojo bronzos medalį. Vėliau dėl patirtos traumos praleido Lietuvos jaunimo pirmenybes. Tai buvo pirmos Beno varžybos po daugiau nei keturis mėnesius trukusios priverstinės pertraukos. Svorio kategorijoje iki 84 kg (9 dalyviai) Benas Keršys užtikrintai nugalėjo latvį Konstantins Gabrans, estus Raido Liitmae ir Hardo Toots. Abu estai yra gynę savo šalies garbę Europos jaunių ar jaunimo čempionatuose. Raido Liitmae šiais metais laimėjo ir Estijos jaunimo čempionatą. Trečiąją vietą šioje svorio kategorijoje iškovojo Denas Markūnas (Kaunas/Joniškis). Lietuvos nusipelniusio trenerio Vido Paleckio auklėtinis lengvai įveikė tris priešininkus. Vienintelį kartą, Denas atkaklioje kovoje dėl patekimo į finalą, nedideliu taškų skirtumu pralaimėjo Hardo Toots. Svorio kategorijoje iki 74 kg (10 dalyvių) kovojo joniškietis Ovidijus Jasiūnas ir kaunietis Mantas Sinkevičius. Jų varžovais buvo estas ir net keturi latviai, turėję Europos čempionatų kovų patirties. Lietuviams pasiekti pergalių nepavyko. Ovidijus Jasiūnas užėmė penktąją, o Mantas Sinkevičius septintąją vietas.
Jaunių varžybose joniškietis Edas Marcinkevičius (sv.kat. 42 kg, 8 dalyviai), pralaimėjęs pirmąją imtį estui, užėmė septintąją vietą. Joniškietis Dovydas Petkevičius (sv.kat. 58 kg, 7 dalyviai) laimėjo dvi kovas, bet du kartus pralaimėjo stipresniems varžovams ir iškovojo ketvirtąją vietą. Joniškietis Lukas Degimas (sv.kat. 69 kg, 6 dalyviai) abi kovas pralaimėjo ir liko penktas. Kaunietis Rokas Minikevičius (sv.kat. 100 kg, 6 dalyviai) laimėjo vieną imtį, dvi pralaimėjo ir užėmė penktąją vietą.
Nuotraukoje turnyro Estijoje nugalėtojas Benas Keršys

Nuotraukoje iš kairės: antros vietos laimėtojas Hardo Toots, pirmos vietos laimėtojas Benas Keršys