Stalo teniso naujienos gruodžio mėn.

Pateko į superfinalą

Gruodžio 18 d. Lietuvos Rajonų komandų pirmenybės (2004 m.) vyko Šalčininkuose. Jose dalyvavo 11 berniukų ir 10 mergaičių komandų.

Berniukai: N.Kaukėnas, N.Gasiulis, M.Jučinskas ir L.Andruliu siekė kelialapio į finalus ir jiems nedaug pritrūko, tereikėjo užimti šeštąją vieta, bet jie liko septinti.

Mergaičių komanda (S.Rimkevičiūtė, U.Borisaitė ir G.Šiaučiūnaitė) iškovojo IV-tąją vietą. Jos sėkmingai sužaidė pogrupyje ir pateko į finalinę ketveriukę, nors čia pergalių daugiau neiškovojo ir medaliais nepasipuošė, bet jos iškovojo kelialapį į superfinalus.

Apdovanoti ir stalo tenisininkai

Gruodžio 18 dieną Savivaldybėje vyko geriausių rajono sportininkų pagerbimas ir apdovanojimas. Sporto centrui įteikta Jaunių žaidynių nugalėtojų taurė, Joniškiečiai V-oje rajonų grupėje iškovojo I-ąją vietą. Taškų daugiausiai pelnė lengvaatlečiai, imtynininkai ir stalo tenisininkai. Tarp visų kitų geriausių įvairių sporto šakų sportininkų buvo apdovanoti ir du stalo tenisininkai – Ro.Franckaitis ir J.Rimkevičiūtė, kuriems be Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos padėkų buvo paskirtos dar piniginės premijos. Jų treneriui taip pat buvo įteikta dovana ir padėkos raštas.

Simona Rimkevičiūtė buvo geriausia

Gruodžio 20 d. Lietuvos Stalo teniso patriarcho V.Variakojo atminimo taurės turnyras vyko Panevėžyje. Jame žaidė 30 berniukų (2004 m. gimimo) ir 15 mergaičių (2005 m. gimimo).

Puikiai šiame turnyre žaidė mūsų jaunoji žvaigždutė Sporto centro auklėtinė Simona Rimkevičiūtė, kuri savo pogrupyje ir finalinėje šešiukėje įveikė visas varžoves bei užėmė I-ąją vietą. Lemiamoje dvikovoje Simona rezultatu 3:0 nugalėjo sostinės atstovę Gabiją Abaravičiūtę ir jai buvo įteikta nugalėtojos taurė, dovana, medalis ir diplomas.

Mūsų berniukai sužaidė kiek kukliau – M.Jučinskas užėmė XI-tą, N.Kaukėnas XIII-tą, N.Gasiulis XX-tą ir D.Žvingila XXVI-tą. Visi vaikai buvo patenkinti, kad dalyvavo tokiame turnyre ir susirado naujų draugų.

Marijui sėkmę atnešė trenerio raketė

Gruodžio 26 d. Joniškyje vyko STK “Sidabra” pirmininko G.Damalako XXI-osios taurės varžybos, kurių istorijos pradžia 1995 metai. Mišriame (komandos sudėtis 3 vyrai ir dvi moterys) turnyre, kur komandą sudaro penki žaidėjai varžėsi 4 komandos. Turnyre dalyvavo Vilniaus, Latvijos ir Joniškio rajono stalo tenisininkai.

Prie 6 stalų vyko gražios permainingos dvikovos. Komandinėse varžybose vietomis pasiskirstyta taip:

1. „Šiaurės vartai” (Joniškis – Vilnius) – Ro.Franckaitis, A.Kapitančukas, M.Švelnys,

A.Macaitė ir M.Tamulionytė;

2. SC „Sidabra” (Joniškis-Vilnius) – R.Indrišiūnas, V.Chakimovas, Ig.Rimkevičius,

J.Rimkevičiūtė ir S.Rimkevičiūtė;

3. „Bauska” (Latvija) – G.Zigmants, V.Bobrovniks, N.Mazjanis, I.Mazjane ir K.Gailiša;

4. „Saulės žaibai“ (Joniškis) – M.Jučinskas, . Pa.Rimkevičius, Po.Rimkevičius, L.Samulionytė,

V.Noruišienė ir D.Žvingila.

Po komandinių varžybų vyko asmeninės varžybos. Tarp 21 dalyvio vyrų grupėje puikiai pasirodė Sporto centro auklėtiniai jaunuoliai – Ro.Franckaitis ir R.Indrišiūnas, kurie užėmė pirmąsias dvi vietas. Trečiąją vietą kiek nelauktai iškovojo STK “Sidabra” veteranas V.Chakimovas. Moterų grupėje trečią prizinę vietą užėmė mūsų lyderė J.Rimkevičiūtė. Aukščiau jai pakilti buvo sunku, nes jai teko varžytis su dabar viena iš geriausių šalies žaidėjų Aiste Macaite (ką tik ji tapo dar ir TOP – 12 turnyro nugalėtoja) ir mūsų kraštietę daugkartine komandinių pirmenybių medalininke Monika Tamulionyte, kurios ir užėmė pirmas dvi vietas.

Trečiasis turnyras buvo pats įdomiausias. Čia visų žaidimo lygis, kaip ir išsilygino, kai burtu keliu buvo išsidalintos senovinės raketės. Tą puikiai įrodė 10-metis „SC auklėtinis, „Saulės“ mokyklos ketvirtokas Marijus Jučinskas. Į jo rankas pateko 1960 m. vokiečių firmos “Sponeta“ raketė, su kuria anuo metu žaidė Marijaus treneris R.Franckaitis. Dabar Marijus „guldė“ ant menčių patyrusius vyrus ir tik pusfinalyje jį įveikė gana nelengvai (pirmą setą nesunkiai laimėjo ketvirtokas) įžymioji meistrė iš sostinės A.Macaitė. Viešnią išgelbėjo tik ilgametė patirtis ir ji laimėjo. Paskui dvikovoje dėl III-ios M.Jučinskas privertė pasiduoti patyrusį svečią iš Bauskės Zigmantą Gulbį (žaidė su didelių gabaritų vokiška „Shildkrot“ Fun sports rakete) ir buvo apdovanotas taure, medaliu ir diplomu. Senovinių rakečių finale raketėmis sukryžiavo vilnietė A.Macaitė (žaidė su suvenyrine „Taico“ firmos rakete Berlin 2000 (geltonos gumos su meškučio atvaizdu) ir kraštietis A.Kapitančukas (žaidė su dantyta estų gamybos rakete). Vis tik Aistei geriau sekėsi ir ji Andrių nugalėjo minimaliu skirtumu 2:1 Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, dovanomis, diplomais ir medaliais, o patys jauniausieji dar ir Kalėdinio senelio atneštais saldumynais.

Nugalėtojai – šeimos trio

Kaip jau įprasta kasmet gruodžio 31 d. rengiamas stalo teniso turnyras jauniesiems žaidėjams pasitinkant Naujuosius. Į šias varžybas susirinko 10 berniukų ir 2 mergaitės.

Geriausiai pasirodė ir visas tris prizines vietas vienos šeimos trejetukas. Visus varžovus berniukus ir mergaites nugalėjo mažoji mūsų žvaigždutė Simona Rimkevičiūtė, paskui save palikusi brolius dvynius Povilą ir Paulių. Ketvirtą vietą užėmė „Saulės“ ketvirtokas N. Kaukėnas, privertęs pasiduoti penktoką N.Gasiulį. Gaila, kad varžybose negalėjo dalyvauti sparčiai tobulėjantis M.Jučinskas, tad nugalėtojų rokiruotė galimai būtų buvusi kita. Nuskriaustų šiose varžybose nebuvo, jei keturiems berniukams ir dviem mergaitėms buvo įteikti medaliai ir kamuoliukų rinkiniai, tai likusiems atiteko įvairūs suvenyrai ir saldumynai. Tokiu gražiu akcentu stalo tenisininkai užbaigė praėjusius darbingus ir sėkmingus gražiais pasiekimais metus.