Jaunučių čempionate Simona pasipuošė brozos medaliu

Praėjusį savaitgalį Joniškyje vyko Lietuvos Jaunučių (2001 m. ir jaunesni) stalo teniso čempionatas

Praėjusį savaitgalį Joniškyje vyko Lietuvos Jaunučių (2001 m. ir jaunesni) stalo teniso čempionatasį kurį suvažiavo 48 (24B + 24M) geriausi mūsų šalies žaidėjai Jame mūsų rajono garbę gynė du Sporto centro auklėtiniai Simona ir Povilas Rimkevičiai, kurie kelialapius į čempionatą iškovojo atrankos varžybose Telšiuose. Čia Simona tarp 32 varžovių buvo pirma, o Povilas tarp 55 dalyvių įsispraudė į kelialapinę aštuoniukę.

Gerai suprantama, kad tikėtis pelnyti kokį nors medalį šiame čempionate buvo nerealu, nes pagal reitingą Simona buvo 17-ta, o Povilas 24-tas. Tai aiškiai parodė ir asmeninės varžybos, kur mūsų abu delegatai užėmė tik kuklias 20-tąsias vietas. O nugalėtojais tapo Osvaldas Juodelis iš Utenos ir vilnietė Emilija Riliškytė

Tačiau, kaip visiems gerai žinoma – viltis miršta paskutinė, taip atsitiko ir mums.Sunku ir apsakyti kas dėjosi salėje, kaip ir per krepšinio varžybas, kai mažoji Simona žaidė mišrių dvejetų susitikimus poroje su puikiu partneriu iš sostinės Eligiju Klarenbeeku (5 vieta asmeninėse varžybose). Tiesiog nepaliaujamai buvo galima gėrėtis jų brandžiu-solidžiu-azartiniu žaidimu. Pirmi du susitikimai prieš panevėžiečių ir mažeikiškio su vilnietę poras buvo tik geras apšilimas, nes laimėta pasekme 3:0. Trečiasis Simonos su Eligiju susitikimas dėl patekimo į pusfinalį prieš jonavietį Luką Valeišą ir vilnietę Meidą Sereikaitę buvo labai permainingas ir emocingas, kas pritraukė visos salės žmonių dėmesį ir suprantama, visi aktyviai plojimais palaikė nuotaikingą mūsiškės duetą. Stipūs varžovai nelengvai laimi pirmus du setus – 11:8 ir 12:10. Tačiau trečią setą po labai permainingos dvikovas rezultatu 12:10 laimi Simutės pora. Per didžiulę įtampą labai nevykusi buvo ketvirto seto pradžia – 5:9, kai varžovai smarkiai įsiveržė į priekį, tačiau turėdami visos salės palaikymą Simona su Eligiju prie žaliojo stalo darė stebuklus – pasivijo varžovus išlygino rezultatą ir sėkmingai užbaigė setą savo naudai 14:12. Paskutinis lemiamas penktas setas taip pat buvo dramatiškas, nors momentais varžovai įsiverždavo į priekį, bet mūsiškių pora taikliais smūgiais vis išlygindavo pasekmę ir sustabdyti jų buvo neįmanoma, nors laimėta tik minimalia pasekme 12:10. Po to norint patekti jau į finalą reikėjo nugalėti absoliučių šio čempioato nugalėtojų O.Juodelio su E.Riliškytę porą. Pradžia po trijų setų dvikovos buvo gana sėkminga – pirmauta 2:1. Ir kai mūsiškiai ketvirtame sete pirmavo 3:0, atrodė, kad stebuklas gali įvykti, déjà per skubėjimą į pergalę pasipylė klaidos ir aukšto meistriškumo žaidėjai tuo pasinaudojo ir laimėjo nesunkiai 11:4! Penktame sete labiau patyrę varžovai jau nepaleido turimos iniciatyvos ir neleido mūsiškiams priartėti, tad jie ir laimėjo rezultatu 11:8.

Ir taip Simonai su Eligijumi beliko labai džiaugtis taip sunkiai iškovotais bronzos medaliais. Jų žaidimas labai sužavėjo visus ir jie buvo verti pelnyti čempionato medalius. Mergaičių dvejete Simona su akmeniete Karolina Kuznecova liko tarp 5 – 8 vietas užėmusių porų. Na, o Povilas berniukų dvejete su kauniečiu Pauliu Kisieliumi taip pat liko tarp 5 – 8 vietas užėmusių porų, o mišriame dvejete su klaipėdiete Ugne Bodrenkovaite liko tarp 9 – 16 vietas užėmusių porų.

Pabaigiant straipsnį galima pasakyti, kad šis Jaunučių čempionatas buvo labai reikšmingas mūsų jauniesiems žaidėjams, o Simonos Rimkevičiūtės pasirodymą galimą laikyti labai sėkmingu.

Nuotraukoje: Simona ir Eligijus po apdovanojimo