Joniškio sportininkas – pasaulio čempionato prizininkas

Rugsėjo 1 – 5 dienomis Vengrijoje Oroshazos mieste vyko pasaulio jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionatas.

Rugsėjo 1 – 5 dienomis Vengrijoje Oroshazos mieste vyko pasaulio jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionatas. Jame Lietuvos jaunių rinktinės sudėtyje startavo Joniškio sporto klubo „Varūna“ atstovas Laurynas Žukauskas. Pavasarį šis jaunas sportininkas Rusijos mieste S. Peterburge vykusiame Europos jaunių ir jaunimo čempionate tapo Europos vicečempionu, o dabar pasaulio čempionate užėmė trečiąją vietą. Svorio kategorijoje iki 105 kg., kurioje startavo Laurynas, varžėsi šeši sportininkai iš Rusijos, Ukrainos, Rumunijos ir Lenkijos. Pirmojoje jėgos trikovės rungtyje pritūpimuose su štanga mūsų sportininkas įveikė 240 kg. svorį ir liko ketvirtas. Bet kitose dvejose rungtyse, susitvarkęs su startiniu jauduliu, Laurynas startavo puikiai. Štangos spaudimo rungtyje jis įveikė 182,5 svorį. Tai naujas Lietuvos jaunių rekordas. O paskutinėje štangos atkėlimo rungtyje įveikęs 235 kg.( irgi naujas šios rungties Lietuvos jaunių rekordas) sveriančią štangą Laurynas užsitikrino trečiąją vietą. Sportininkas surinko 657,5 kg. pasiekdamas naują Lietuvos jaunių rekordą bendroje trikovės sumoje. Sėkmingai jaunimo amžiaus grupėje šiame pasaulio čempionate startavo ir kitas mūsų žemietis, šiuo metu studijuojantis Vilniuje, Paulius Pupinis. Svorio kategorijoje iki 74 kg. Paulius sumoje surinkęs 690 kg. užėmė aukštą penktąją vietą. Tuo pačiu pagerindamas Lietuvos jaunimo jėgos trikovės rekordus, pritūpimo rungtyje bei sumoje. Bendroje komandinėje įskaitoje Lietuvos jaunių rinktinė tarp 16 valstybių užėmė aukštą penktąją vietą.

Nuotraukoje (trečias iš kairės): Laurynas Žukauskas

Nuotraukoje (trečias iš kairės): Paulius Pupinis