Avo Talpas XXX-as tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras

Sausio 23 d. Estijoje, Kohtla – Jarve mieste buvo surengtas Avo Talpas XXX –as tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras. Jame varžėsi 87 imtynininkai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos. Lietuvos imtynininkų komandos pagrindą sudarė Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai. Prie jų prisijungė panevėžietis Kristupas Šleiva, kaunietis Simonas Ryliškis, joniškiečiai Benas Keršys ir Dalius Adomaitis.

Avo Talpas XXX –as tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras

Sausio 23 d. Estijoje, Kohtla – Jarve mieste buvo surengtas Avo Talpas XXX –as tarptautinis graikų – romėnų imtynių turnyras. Jame varžėsi 87 imtynininkai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos. Lietuvos imtynininkų komandos pagrindą sudarė Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai. Prie jų prisijungė panevėžietis Kristupas Šleiva, kaunietis Simonas Ryliškis, joniškiečiai Benas Keršys ir Dalius Adomaitis. Tarp suaugusiųjų sėkmingai kovojo joniškiečiai, LOSC auklėtiniai, Andrius Putna ir Julius Matuzevičius (abu sv.kat. 84 kg). Šioje svorio kategorijoje varžėsi penkiolika imtynininkų. Julius įveikė visus varžovus ir iškovojo pirmą vietą. Andrius Putna grupės varžybose pralaimėjo estui, kurį finale įveikė Julius. Kitus varžovus Andrius įveikė ir iškovojo trečią vietą. Tarp jaunimo (1990-1992 m.g.) varžėsi Joniškio sporto mokyklos auklėtinis Dalius Adomaitis (treneris Rytis Keršys). Kovodamas svorio kategorijoje iki 60 kg, Dalius nusileido Estijos jaunimo rinktinės nariui ir iškovojo antrą vietą. Tarp jaunių (1993-1995 m.g.) svorio kategorijoje iki 63 kg varžėsi joniškietis Benas Keršys (treneris Rytis Keršys). Pirmoje kovoje Benas lengvai nugalėjo norvegą, atlikęs efektingą metimą per nugarą ir prispaudęs varžovą mentėmis prie kilimo. Antroje imtyje, dėl patekimo į finalą gražioje kovoje joniškietis nusileido švedui, 2009 m. Europos jaunių čempionato dalyviui. Švedas finale įveikė estą ir tapo turnyro nugalėtoju, o Benas kovoje dėl trečios vietos įveikė suomį. Beje Benas šiose varžybose iškovojęs trečią vietą įvykdė ir nacionalinės kategorijos normatyvą.

Nuotraukoje Lietuvos imtyninikų komanda po varžybų apdovanojimo. Iš kairės pirmas stovi Andrius Putna, pritūpę Benas Keršys ir Dalius Adomaitis, iš dešinės antras tarp rinktinės trenerių stovi Julius Matuzevičius.